Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Ēnu diena 2014

Ēnu diena ir pasaulē un Latvijā populāra karjeras izglītības akcija, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4-6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Dažkārt skolēniem tā ir vienīgā iespēja izzināt izvēlēto profesiju aizkulises.
Ēnu diena ir Biznesa izglītības biedrības Junior Achievement -Yong Enterprise Latvija (JA-YE Latvija) reģistreta preču zīme un Latvijā notiek kopš 2001. gada. Ēnu dienas akcijas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum, kā arī demonstrētu saistību starp izglītību un karjeru, rosinot skolēnus nopietni pievērsties mācībām. Veidojot sadarbību starp skolu, sabiedrību un darba vidi, akcija sekmē jauniešu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū nākotnē. Ēnu dienas piedāvāto vakanču vidū ir IT speciālisti, ASV diplomāti, pavāri, medmāsas, skolotāji, biologi, juristi, politiķi un dažādu uzņēmumu vadītāji. Lielākais Ēnu devējs joprojām ir Swedbank – dažādus ekspertus bankā šogad būs iespēja ēnot 151 jaunietim.

Ēnu diena – ikgadēja karjeras izglītības akcija, kas notiek reizi gadā. Šogad tā notiks 12. februārī. Ēnu dienas dalībniekiem tiek piedāvāta iespēja piedalīties fotogrāfiju konkursā “Ēnu dienas selfijs 2014″, video konkursā “Ēnu diena iedvesmo”, stāstu konkursā “Mans Ēnu dienas veiksmes stāsts”
Sīkāk par pasākumu lasiet www.enudiena.lv

Informāciju iesniedza
Tatjana Komare
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību specialiste
T./fax.: 65324573
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv