Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Foto meistarklase kopā ar Alekseju Gončarovu

Marta beigās  Aglonas KC tika atklāta Alekseja Gončarova fotoizstāde „Rītausmas melodija”.

„Man ir paveicies, ka varēju visu mūžu nodzīvot dzimtajā pilsētā, starp ļoti labiem cilvēkiem. 40 gadi žurnālistikā, 30 000 avīzēs un žurnālos publicētu fotogrāfiju, simtiem rakstu”,  tā Aleksejs Gončarovs stāstīja par sevi.
Alekseju Gončarovu aglonieši pazīst kā laikraksta „Ezerzeme” fotokorespondentu. 9. aprīlī fotogrāfs satikās ar novada iedzīvotājiem, kam patīk fotografēt. Tā bija neliela meistarklase, ieskats fotogrāfijas radīšanas procesā no idejas līdz rezultātam. Meistarklases laikā deva īsu ieskatu  par fotoaparāta uzbūvi, fotogrāfijas žanriem, dalījās ar padomiem par kompozīciju, krāsām, gaismu, izstāstīja arī dažus noslēpumus, kā tikt pie laba fotoattēla. Viņš mudināja klātesošos vērot dabu, iemācīties saskatīt tās krāsas, pārmaiņas dažādos gada laikos. Īpaši skaistas dabas ainas var vērot rītausmā un saulrieta laikā.
Darbs pie labas fotogrāfijas tiek uzskatīts par pabeigtu tad, kad to vērtējumam var nodot kuplam skatītāju pulkam. Tāpēc fotogrāfs aicināja amatierus piedalīties fotoizstādēs un konkursos, kas  ir labākais veids ceļā uz pilnveidošanos.
Aleksejs Gončarovs labprāt atbildēja uz klātesošo jautājumiem un izteica vēlēšanos tikties arī turpmāk, lai dalītos savā pieredzē.

FOTOGALERIJA

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv