Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Gaidot Latvijas simtgadi, Tautas Saimes grāmata apceļoja Aglonas novadu

30. oktobrī Aglonas novada domi apmeklēja 12. Saeimas deputāts un Vislatvijas Tautas Saimes grāmatas koordinators Aivars Meija un projekta koordinators Guntis Rolis.  Sarunā ar novada domes priekšsēdētāju Ingūnu Barkeviču Aivars Meija kavējās atmiņās par Grāmatas tapšanas ideju, izteica pateicību par aicinājumu Aglonas novada  iedzīvotājiem piedalīties šīs unikālās grāmatas veidošanā, par atsaucību grāmatas ceļu virzot.

Savukārt Guntis Rolis dalījās savās emocijās, vērojot cilvēku attieksmi, atbildības sajūtu, stāstot par piedzīvoto un pārdzīvoto, paskatoties uz savu dzīvi Latvijas valsts 100 gadu pastāvēšanas kontekstā. Tautas Saimes grāmata iesāka savu ceļu pa novadu Aglonas novada svētku laikā, 29. jūlijā. Viens no pieciem “Latgales” sējumiem ir papildināts ar Aglonas novada cilvēku stāstiem par savu ceļu kopā ar Latviju. Tautas Saimes grāmata tika svinīgi nodota koordinatoriem Aglonas Maizes muzejā, kur viesmīlīgā saimniece Vija Kudiņa sagaidīja ciemiņus ar sālsmaizi.

Paldies visiem, kas savus vēlējumus un dzīvesgājuma atziņas ierakstīja Tautas Saimes grāmatā. Tā ir apceļojusi Aglonas novadu un turpinās ceļu pie Dagdas novada ļaudīm. Nākamā gada rudenī, kad visas divdesmit piecas grāmatas būs piepildītas ar saturu, tās tiks svinīgi pasniegtas Valsts prezidentam, bet pēc tam nonāks Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

FOTOGALERIJA.

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv