Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Gandrīz 400 vietās Latvijā pieejamas konsultācijas par e-pakalpojumiem

Šonedēļ, 21. – 25. septembrī, notiek Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas organizēts pasākums „Dienas bez rindām”, kurā vairāk nekā 80 valsts un pašvaldību iestādes apvienojušas spēkus vērienīgā konsultāciju sniegšanā visā Latvijā.

Atbalsts e-pakalpojumu apguvē būs pieejams gandrīz 400 vietās visā Latvijā, tostarp e-teltī Rīgas centrā varēs uzzināt vairāk par e-pakalpojumiem, kā arī pieteikties personas apliecībai jeb elektroniskajai identifikācijas kartei (eID kartei). Kā skaidro Gatis Ozols, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Elektronisko pakalpojumu nodaļas vadītājs: „„Dienas bez rindām” mērķis ir iedrošināt iedzīvotājus izvēlēties e-vidi kā ērtāko saziņas veidu ar valsti un ietaupīto laiku izmantot lietderīgāk, piemēram, atpūtai ar ģimeni. E-iespēju klāsts arvien paplašinās – pašlaik jau ir pieejami vairāk nekā 260 valsts un pašvaldības iestāžu e-pakalpojumi.”

Saņem e-konsultācijas visā Latvijā
Iedzīvotāji un uzņēmēji aicināti vērsties noteiktās valsts un pašvaldību iestādēs, lai saņemtu individuālas konsultācijas par e-pakalpojumu lietošanu, kā arī gūt praktiskas iemaņas interesējošā e-pakalpojuma izmantošanā:
Ar valsts e-pakalpojumu sarakstu var iepazīties: https://kampana.latvija.lv/izvelies-e-pakalpojumu.
Viens no „Dienas bez rindām” partneriem ir Ceļu satiksmes drošības direkcija, un tā pārstāvis Jānis Aizpors komentē: „Mūsu e-pakalpojumus gada laikā izmanto gandrīz divus miljonus reižu, un tos lieto katrs otrais autovadītājs. Popularitātes līderpozīcijās patlaban izvirzījušies ar tehnisko apskati saistītie atgādinājumi, maksājumi un pakalpojumi. Teju visi e-pakalpojuma lietotāji saņem atgādinājumus par tehniskās apskates derīguma termiņa beigām. Turklāt dauzi par ērtiem ir atzinuši arī e-pakalpojumu maksājumus, tādejādi atvieglojot un paātrinot procedūras pirms tehniskās apskates. Ceram, ka šonedēļ mūsu e-klientu skaits pieaugs.”

Nāc uz e-telti Rīgas centrā
No 21. līdz 25. septembrim plkst. 09.00 – 17.00 Rīgas centrā, laukumā pie Hotel Roma (Kaļķu iela 28) ikviens interesents varēs uzzināt vairāk par dažādiem valsts un pašvaldību e-pakalpojumiem, kā arī pieteikties eID kartei (nepieciešams paņemt līdzi personu apliecinošu dokumentu – pasi vai līdzšinējo eID karti).

Detalizēta e-telts programma

Avots: www.latvija.lv