Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Gardākais konkurss Aglonas novadā

Saturs atjaunots: 21.06.2013.

Lai popularizētu konditorejas  meistarību, gūtu pieredzi no vecmeistariem un  atklātu jaunus konditorus, kā arī pievērstu sabiedrības uzmanību  konditorejas meistaru mākslai,  29.jūnijā Aglonas novada lauku māja „Upenīte”  aicina piedalīties Latgales lauku tortes konkursā. „Lauku torte ir nezūdoša vērtība un svarīga tautas tradīcija, kas jāturpina no paaudzes paaudzē. Čaklās saimnieces gadu gadiem ir cepušas vienreizēji garšīgas tortes, kas rotāja godu svinību galdus, priecēja visus saldumu cienītājus,” atzīst konkursa idejas autore Inese Survilo.

Konkursanti prezentēs pēc savas receptes un gaumes radīto torti, kuras cepšanā  būs izmantota bioloģiskās lauksaimniecības produkcija bez krāsvielām.  Tortes vizuālo noformējumu  vērtēs un garšu degustēs gan žūrija, gan interesenti.

Saldo meistardarbu profesionālā vērtēšana uzticēta biedrības „Siera klubs” valdes priekšsēdētājai  Vandai  Davidanovai (par biedrību – http://www.sieraklubs.lv/PAR_SK/par_sk.htm),

„Gūdu saimineiču bīdreiba” valdes priekšsēdētājai Vijai Kudiņai  (http://www.aglona.travel/ko-apskatities/muzeji/aglonas-maizes-muzejs/ ), lauku mājas „Upenīte”  pavārei  Ērikai Križanovskai (http://www.aglona.travel/kur-palikt/lauku-majas/upenite/), ēdināšanas speciālistei Anitai Baškatovai, kā arī darbosies neatkarīgais eksperts.

Katrs dalībnieks knonkursam piedāvā vienu torti.

Par muzikālo labsajūtu konkursā rūpēsies folkloras kopa „Sovvaļņīki”.

Sīkāk par konkursa norisi un pieteikšanos dalībai pa tālruni 26312465.

tortes_nolikums

Pasākumu atbalsta:

Spero SK, Gūdu saimineiču bīdreiba, Siera klubs, AS Preiļu siers, Rīgas dzirnavnieks, „Saules veikals” Aglonā, Preiļu lauksaimnieku biedrība, Preiļu rajona partnerība, SIA Pie Torņa.