Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Gatavojoties pāvesta Franciska vizītei

Romas pāvesta Franciska vizīte Latvijā notiks 24. septembrī. Pēcpusdienā pāvests dosies uz Aglonu, kur svinēs Svēto Misi. Pāvesta vizītes diena Latvijā būs oficiāla brīvdiena, lai visiem, kuri vēlēsies piedalīties viņa vadītajā dievkalpojumā būtu iespēja to izdarīt. Norit dažādi sagatavošanas darbi gan Rīgā, gan arī Aglonā.


19. jūlijā Aglonas novada pašvaldībā  notika pirmā darba grupas sanāksme, kura pulcēja atbildīgo institūciju pārstāvjus, kas organizē un koordinē pasākuma norisi. Sanāksmi atklāja Aglonas novada pašvaldības administrācija, aicinot darba grupas dalībniekus apspriest galvenos darbības virzienus.

Par sabiedriskās kārtības un ceļu satiksmes drošības nodrošināšanas jautājumiem stāstīja Valsts policijas un Valsts Robežsardzes Aviācijas pārvaldes pārstāvji. Savus priekšlikumus izteica arī pāvesta vizītes koordinators no Latvijas Romas katoļu Baznīcas puses. Ir sākusies reģistrācija uz pāvesta Franciska vadīto dievkalpojumu Aglonā. Reģistrēties ir iespējams elektroniski interneta mājaslapā www.pavestsLatvija2018.lv un visās katoļu draudzēs. Šie dati tiks apkopoti pēc reģistrācijas noslēgšanas 19. augustā.

Ņemot vērā to, ka pāvesta vizīte ilgs tikai vienu dienu, bet apmeklētāju skaits var būt liels, tad nopietni jāizplāno autotransporta kustība. VAS “Latvijas valsts ceļi” pārstāvis runāja par kustības ierobežojuma nepieciešamību atsevišķos ceļa posmos, par ko tiks paziņots atsevišķi. Aglonas bazilikas pārstāvji kopā ar Aglonas pašvaldības darbiniekiem apzinās teritorijas, kuras varēs izmantot kā auto stāvlaukumus, tā lai iebraucējiem būtu ērti novietot automobiļus  un autobusus. Lai noorganizētu ērtu dalībnieku ierašanos, AS “Pasažieru vilciens” Pasažieru pārvadājuma departamenta pārstāvji apsprieda iespēju pagarināt pasažieru vilcienu maršrutu no Daugavpils un Rēzeknes līdz Aglonas stacijai. Vienojās ar SIA “Jēkabpils autobusu parks” Preiļu filiāles vadītāju par papildus autobusu reisiem, kas  nogādās pasažierus no Aglonas stacijas uz Aglonu un arī atpakaļ no Aglonas līdz stacijai. Biļetes vilcienam varēs iegādāties iepriekš elektroniski, lūdzam sekot informācijai.

Sanāksmē tika apspriestas galvenās pasākuma norises, izteikti priekšlikumi un darba uzdevumi.  Ik gadu Aglonā notiek Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki augustā, atbildīgās institūcijas veiksmīgi sadarbojoties ar Aglonas baziliku un Aglonas novada pašvaldību, nodrošina pasākumos sabiedrisko kārtību un veic citas darbības, lai ikviens svētku apmeklētājs justos droši un ērti. Arī turpmāk informēsim sabiedrību par gatavošanos pāvesta Franciska vizītei Latvijā un Aglonā.

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv