Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Ģimeņu diena “Ģimene ir spēks!”

Kopš 2010. gada septembra otrā svētdiena Latvijā ir Tēva diena. Popularizējot Tēva dienas svinēšanu, mēs kopīgiem spēkiem ceļam tēva lomas nozīmi ģimenes un bērna dzīvē.

Tāpēc Aglonas Kultūras centrs  sadarbībā ar Aglonas novada sporta organizatoru organizēja Ģimenes dienu, kur ģimenes varēja kopā aktīvi un lietderīgi pavadīt laiku.

Jau no paša rīta Aglonas brīvdabas estrādē pulcējās aktīvākās novada ģimenes, lai cīnītos par titulu “Aglonas novada Super Ģimene”. Par titulu cīnījās 9 ģimenes: Serovu ģimene, Repšu ģimene, Ļeonoviču ģimene, Grebežu ģimene, Cakulu ģimene, Ancānu ģimene, Matisānu ģimene, Urbanoviču ģimene, Akmanu ģimene.
Ģimenēm bija jāveic 10 disciplīnas: “Muca”, “Gladiatori”, “Staipeklis”, “Trāpi desmitniekā”, “Ķekatas”, “Lēnāk brauksi, tālāk tiksi”, “Ping – pong”, “Riņķi”, “Spēka spēle”, “Stiprinieki”. Katrā disciplīnā ģimenes pašas lēma, kurš veiks konkrēto disciplīnu. Tāpēc bija liels prieks vērot, ka vecāki ļauj darboties arī bērniem, nevis visu veic paši. Tomēr katrās sacensībās ir arī veiksmīgākie. Titulu “Super Ģimene” ieguva Repšu ģimene, 2.vietu izcīnīja Ļeonoviču ģimene, bet 3. vietu – Urbanoviču ģimene. Tomēr varu apgalvot, ka uzvarētāji bija visi dalībnieki, jo laiks, kas pavadīts kopā ar ģimeni, ir zelta vērts.
Visas dienas garumā apmeklētāji varēja vērot Mini zoo “JuRita” dzīvniekus, kuri viesojās Aglonas brīvdabas estrādē. Bērni baroja dzīvnieciņus, bildējās ar tiem un uzdeva daudz dažādu jautājumu zoo “JuRita” saimniekiem.
Kamēr tika skaitīti punkti bērni ar vecākiem tika aicināti darboties radošajās darbnīcās, ko vadīja Šķeltovas, Grāveru un Kastuļinas kultūras darba organizatori.
ESF projekta “Veselības veicināšanas pasākumi Aglonas novadā’ Nr. 9.2.4.2/16/I/002 ietvaros aktivitātē Smēķēšanas profilakses pasākumi Aglonas novada sabiedrībai notika akcija “Maini cigareti pret….”". Akcijas laikā tika veikts informatīvais darbs, lai pievērstu uzmanību smēķēšanas kaitīgumam un tā ietekmei uz veselību, kā arī dalībnieki tika rosināti veidot veselīga dzīvesveida paradumus. Kamēr bērni piedalījās zīmējumu konkursā „Mūsu ģimenes dzīvesveids”, ar viņu vecākiem raisījās sarunas par smēķēšanas kaitīgumu. Kā pozitīvu lietu gribas atzīmēt, ka ļoti daudz pieaugušo izrādīja interesi par veselīgu dzīvesveidu un apstiprināja faktu, ka ir atmetuši smēķēšanu.
Tā kā diena tika pavadīta ļoti aktīvi, visus apmeklētājus aicinājām mieloties ar Veselības zupu, kas tapa tur pat uz ugunskura.
Dienas noslēgumā sveicām ģimenes un Tēvus, kā arī suminājām Aglonas novada pirmklasniekus. Šogad Aglonas vidusskolā mācības pirmajā klasē uzsāka 10 pirmklasnieki, bet Aglonas Katoļu ģimnāzijā – četri pirmklasnieki. Svētkos ar skanīgām dziesmām sveica Aglonas vidusskolas popgrupa “Podziņas”, vadītāja Lilita Valaine.
Paldies ģimenēm par atsaucību un aktivitāti. Paldies visiem, kas palīdzēja pasākuma organizēšanā.
Turies pie saknēm, dzimtā ir spēks! Stipra, veselīga ģimene – veiksmes atslēga nākotnei! Ģimeniskās vērtības gadsimtiem ir stāvējušas neapgāžamas, stipras kā klints. Ģimene ir vērtība, par to šaubu nav.
Foto: Anita Sadovska, Annija Rateniece

FOTOGALERIJA

Informāciju iesniedza: Gunta Gulbe – Kalvāne, Aglonas KC vadītāja

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv