Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Grāveros apskatāma gleznu izstāde “Dzīvot mierā, mīlestībā, harmonijā…”

Grāveru pagasta bibliotēkā var apskatīt Fēliksa-Edvīna Lukaševiča gleznu izstādi „Dzīvot mierā, mīlestībā, harmonijā… ”.  Tikšanās ar mākslinieku notika 1. februārī bibliotēkā.


Mākslinieks Fēlikss-Edvīns Lukaševičs pastāstīja, ka viņš dzimis 1945. gadā Preiļu rajona Aglonas pagastā. Mācījās Aglonas internātskolā. Daugavpilī apmeklēja gleznotāja K. Dobrāja mākslas studiju. 1986. gadā pārcēlās uz Krāslavu. Mākslinieks labprāt glezno ainavas, pamatā – eļļas tehnikā. Brīvajā laikā nodarbojas ar  muzicēšanu. Māksliniekam ir notikušas vairākas personālizstādes Krāslavā, Daugavpilī, Polijā.

  

Pasākums sākās ar nelielu koncertu. Dziesmu mūzikas un vārdu autors ir pats mākslinieks un viņš pats spēlē akordeonu. Skanēja dziesmas „Latvijai-100”, „Mēs Daugavas lokos”, „Dzimšanas diena”, „Mamma”.   Pasākuma apmeklētāji, pagasta senioru biedrība, arī izpildīja dziesmas. Pēc tam visi ciemiņi sarunājās, cienājoties ar tēju un  cepumiem. Divas stundas paskrēja nemanot, negribējās iet projām.   Mūsu visu atziņa: „Interesanti, jautri!”

Informāciju iesniedza: Raisa Bižāne, Grāveru pagasta bibliotēkas vadītāja

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv