Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Grāveru bibliotēkas lasīšanas eksperti piedalījās Latvijas Nacionālās bibliotēkas pasākumā “Lielie lasīšanas svētki”

Jau vairākus gadus mūsu bibliotēkas apmeklētāji kļūst par grāmatu ekspertiem, piedaloties ikgadējā lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”.

Sestdien, 5. martā, plkst. 12.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa zālē notika LNB lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2015″ noslēguma pasākums – “Lielie lasīšanas svētki”. Tajos piedalījās ap 800 žūrijas ekspertu – bērnu, jauniešu un pieaugušo, – pārstāvot bibliotēkas un skolas no visiem Latvijas novadiem un sveicot aizvadītā gada populārāko grāmatu autorus, ilustrētājus, tulkotājus un izdevējus.
Pavisam 2015. gada „Bērnu/jauniešu un vecāku žūrijā” mūsu bibliotēkā piedalījās 16 lasīšanas eksperti.
Noslēguma pasākumā “Lielie lasīšanas svētki” no Grāveru bibliotēkas piedalījās 2 bērni: Angelina Antonova un Anastasija Skorodihina. Visus, kas piedalījās Lielajos lasīšanas svētkos, priecēja aktieri. Pēc pasākuma mūsu dalībniekiem tika organizēta ekskursija pa Gaismas pilī. Skaista, moderna un mūsdienīga ēka. Patika un sajūsmu radīja Bērnu literatūras nodaļa. Atraktīvi iekārtota un krāsaina. Ar liftu uzbraucot augšstāvos, pavērās neaprakstāmi skaists panorāmas skats uz Rīgu. Gaismas pilī gida pavadībā izstaigājām visus stāvus un uzzinājām daudz interesanta.
Bibliotēka saka paldies Grāveru pagasta pārvaldei un Aglonas novada domei par iespēju apmeklēt Bērnu un jauniešu žūrijas Lielos lasīšanas svētkus. Liels paldies šoferim par uzmanību un atsaucību.
Paldies visiem žūrijas dalībniekiem! Lasot grāmatas, ikviens var attīstīties garīgi, emocionāli, paplašināt redzesloku, iepazīties ar interesantiem autoriem un viņu darbiem! Uz satikšanos Bērnu, Jauniešu un Vecāku žūrijā 2016!

Informāciju iesniedza: Raisa Bižāne, Grāveru bibliotēkas vadītāja

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv