Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Grāveru deju kolektīvam “LI-Dejas” – 5 gadi

Grāveru deju kolektīvs „Li-Dejas” gatavojās nosvinēt piecu gadu jubileju. Koncerta  organizatoriem un dalībniekiem nācās diezgan daudz uztraukties – visu 22. jūnija vakaru lija lietus. Burtiski 10 minūtes pirms izrādes sākuma  mākoņi  izklīda un visi klātesošie varēja baudīt 2 stundas ilgo dziesmu un deju maratonu, kas notika Grāveros uz estrādes gleznainā Jazinkas ezera krastā.

Koncerta vadītāji, savu uzstāšanos iesāka ar īsu stāstījumu par svinību vaininiekiem. „2009.gadā Grāveru pagasta dāmas izteica vēlēšanos nodarboties ar dejām, tam palīdzēja dalība „Sorosa projektā”. Mācīt līnijdejas pierunāja skolotāju Lidiju Trušeli no Krāslavas. Pirmā uzstāšanas notika ne pašu mājās, bet kaimiņos esošajā Šķeltovas pagastā. Tad bija Aglona, Salenieki, Svariņi, Skaista, Kaplava, Indra, Daugavpis, Kombuļi utt. Un, protams, neviens koncerts Grāveru pagastā vairs neiztika bez viņu spilgtās uzstāšanās. Krājās pieredze, tika darināti jauni tērpi, mācītas jaunas  dejas. Radošo vadītāju Lidiju Trušeli nomainīja Inta Beikule. Pašlaik Grāveru deju kolektīva „Lī-Dejas” arsenālā ir vairāk nekā 10 koncertnumuri. Vislabākie tika demostrēti koncertā: polka, salsa, sirtaki, rokenrols, spāņu tango.
Sveikt jubilārus, kā arī uzstāties Grāveros, ieradās deju kolektīvi no Svariņiem, Skaistas, Dagdas, ansamblis „Zvonnica” no Šķeltovas, Karīna Stivriņa no Priežmales. Nebeidzamo lietavu vieta pār klātesošajiem nolija dvēselisko dziesmu lietus, skatītāju uzmanību saistīja aizrautīgo deju kaleidoskops, kas līdzinājās īstam cunami. Visa šī darbība tika fotografēta un filmēta un jau nākamajā dienā bija atrodama interneta neierobežotajos sociālajos tīklos. Aleksandrs Torlecķis veica profesionālu video filmēšanu.
Tā kā koncerts notika Līgo un Jāņu svētku priekšvakarā,  tad svētku rīkotāji apsveica arī visus klātesošos Jāņus un Ivanus.
Tika nosaukti koncerta sponsori: Grāveru pašvaldība, Oskars Zablocķis, Z/S”Sapnis”,  SIA”KrāslavaD”.
Grāveru pašvaldība pateicās arī visām saimniecēm, kuras pēc savām firmas receptēm vārīja un sēja svētkiem sierus: Ģertrūdei Stopulei, Inesei un Ilzei Egēm, Ivitai Platonovai, Viktorijai Bižānei, Valentīnai Eižvertiņai.
Koncerta programmas noslēgumā visi varēja degustēt piedāvātos sierus un baudīt alu. Deju vakars turpinājās profesionālā muzikanta Valērija Zamjatina vadībā.

Sadaļā Fotogalerijas ir apskatāmas pasākuma fotogrāfijas. Foto: I.Platonova

Pēc Grāveru  KN vadītājas  Ivitas Platonovas  informācijas

sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324573
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv