Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Grāveru skolēni apciemo novada bibliotēkas

Lai vasara būtu piepildīta un interesanta, Grāveru pamatskolas 7. klases skolēni ar bibliotekāri Raisu Bižāni nolēma ar velosipēdiem apceļot Aglonas novada apkārtnes bibliotēkas. Brauciena mērķis – aplūkot Šķeltovas, Kastuļinas un Aglonas centrālo bibliotēku. Savu ekskursiju nodēvējām par ,,Vēlos visu zināt”.

Ekskursiju izplānojām tā, lai vasaras mēnešu garumā apceļotu visas bibliotēkas: jūnijā  – Šķeltovas, jūlijā – Kastuļinas, augustā – Aglonas centrālo. 4. jūnijā 8 cilvēku grupa ar velosipēdiem devās uz Šķeltovas bibliotēku, kur mūs sagaidīja tās namamāte – bibliotekāre Ļena, kas bija sagatavojusi stāstījumu ne tikai par pašu bibliotēku, bet arī par pagastu. Mēs apskatījām Pareizticīgo baznīcu, skolu, aizgājām līdz stadionam un pludmalei, jūsmojām par skaistiem apstādījumiem. Milzīgs paldies Ļenai par interesantu ekskursiju un karstām desiņām. Jūlijā nedaudz mazākā skaitā devāmies uz Kastuļinas bibliotēku. Mēs aplūkojām ne tikai gaišu un skaistu grāmatu krātuvi, bet arī novadpētniecības muzeju, kur mūs uzrunāja dažādi eksponāti, it īpaši senlaicīgie trauki. Pateicamies Ausmai par mums veltīto laiku un augļu kompotu.

Vasaras izskaņā bijām Aglonas centrālajā bibliotēkā. Mūs sirsnīgi sagaidīja Dzintra un Aija – mīļas bibliotekāres, kuras mūs iepazīstināja ar ēkas vēsturi un bibliotēkas fondu. Mēs piedalījāmies grāmatzīmju izgatavošanas meistarklasē, aplūkojam gleznu izstādi, kā arī piedalījāmies izziņas konkursos par Aglonu. Paldies Aglonas centrālas bibliotēkas kolektīvam par sirsnīgu uzņemšanu divu stundu garumā, par avenēm, tēju un konfektēm.

Vēlam visām bibliotēkām sasniegumus darbā gaitās un skolēniem – veiksmi mācībās. Nākošgad mēs noteikti izdomāsim jaunas, kreatīvi izzinošas nodarbošanās, lai vasara būtu piepildīta! FOTOGALERIJA.

Informāciju sagatavoja: Raisa Bižāne, Grāveru bibliotēkas vadītāja un Grāveru pamatskolas 7. klases skolēni – Melānija, Valērija, Renāte, Jelizaveta, Romāns, Artjoms

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv