Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Iedzīvotāji aicināti balsot par 13 iecerēm Aglonas novada attīstībai

“Latvijas Mobilais Telefons” (LMT) projekta “LMT Latvijai” ietvaros no Aglonas novada saņēmis 13 ideju pieteikumus, no kuriem visi izvirzīti otrajā kārtā. Iedzīvotāji aicināti novērtēt projektus, balsojot par labākajām iecerēm Aglonas novada dzīves uzlabošanai. Kopumā “LMT Latvijai” šogad sagatavoti un iesniegti 140 projektu pieteikumi.

“Esam gandarīti, ka šogad par “LMT Latvijai” novadu iedzīvotāji izrādīja īpaši lielu ieinteresētību. Sadarbībā ar pašvaldībām šogad pirmo reizi organizējām sešus informatīvos seminārus. Klātienē tikāmies ar iedzīvotājiem un rosinājām uzdrošināties piedalīties. Priecē pašvaldību pieaugošais atbalsts aktīvajiem novadniekiem, lai, kopīgi sadarbojoties, veicinātu sava novada attīstību. Ikkatra doma var tapt par labu darbu, tāpēc aicinu ikvienu iedzīvotāju novērtēt un atbalstīt labākās ieceres, kuras šogad īstenot Aglonas novadā,” rosina LMT prezidents Juris Binde.
Lai noteiktu uzvarētājus un finansējuma saņēmējus, līdz 21.aprīlim plkst.17.00 ikviens interesents ir aicināts novērtēt otrajā kārtā izvirzītos projektus interneta vietnes www.lmt.lv sadaļā “LMT Latvijai” (www.lmt.lv/lmtlatvijai). LMT klienti balsot var arī īsziņas veidā, sūtot izvēlētā projekta identifikāciju uz numuru 1668. Piemēram, balsojot par projektu, kas sarakstā ir ar pirmo kārtas numuru, jāsūta īsziņa ar tekstu: Aglona1. Savukārt Aglonas novada domē, Klientu apkalpošanas centrā (Somersetas iela 34, Aglona, Aglonas novads, LV-5304) iespējams balsot arī klātienē, aizpildot balsošanas anketu par kādu no novadnieku iesniegtajiem projektiem.

Ar projektu aprakstiem var iepazīties www.lmt.lv/lmtlatvijai un novada mājaslapā www.aglona.lv.
Iedzīvotāju ieceru īstenošanai Aglonas novadam kopumā paredzēts piešķirt astoņus tūkstošus eiro. Katram projektam ir iespēja saņemt finansējumu vai līdzfinansējumu līdz 2000 eiro apmērā.
„Esam patīkami pārsteigti, ka Aglonas novada iedzīvotāji izrādīja tik lielu interesi un aktīvi iesaistījās projektu pieteikumu rakstīšanā! Tas pierāda to, ka novada iedzīvotājiem rūp savs novads, savs pagasts, sava iestāde. Paldies par aktivitāti un radošajām idejām ikvienam! Aicinu iedzīvotājus tikpat aktīvi piedalīties balsošanā par izvirzītajiem projektiem!” mudina Aglonas novada domes priekšsēdētāja Helēna Streiķe.
Jau ziņots, ka turpinot ikgadējo projektu konkursu “LMT Latvijai”, šogad pieteikumus varēja iesniegt ikviens Viļakas, Aglonas, Auces, Līgatnes, Gulbenes, Aizkraukles, Talsu un Pāvilostas novada iedzīvotājs, iedzīvotāju grupa, nevalstiska organizācija vai juridiska persona, kuras deklarētā vai juridiskā adrese ir kādā no minētajiem novadiem.
Projekta “LMT Latvijai” mērķis ir veicināt sabiedrisko dzīvi Latvijas novados, atbalstīt privātpersonu, juridisku personu un nevalstisko organizāciju iniciatīvas novadu sabiedriskās dzīves izaugsmei, īpaši sekmējot vides uzlabošanas projektus, projektus ar plašu sabiedrības iesaisti un aktīva dzīvesveida popularizēšanu.
Kopš 2011. gada projektu konkursa realizācijas laikā kopumā īstenoti vairāk nekā 145 iedzīvotājiem nozīmīgi projekti visā Latvijā, kam LMT atvēlējis pāri par 380 tūkstošiem eiro. Iepriekš projekti realizēti 31 Latvijas pilsētā un novadā – Alūksnes novadā, Balvu novadā, Bauskā, Cēsīs, Daugavpilī, Daugavpils novadā, Dobelē, Grobiņas novadā, Iecavā, Jelgavā, Jēkabpilī, Jēkabpils novadā, Krāslavas novadā, Kuldīgā, Liepājā, Līvānos, Madonā, Mārupes novadā, Ogrē, Preiļos, Rēzeknē, Rojā, Saldū, Skrundā, Talsos, Tērvetes novadā, Tukumā, Valkā, Valmierā, Ventspilī un Ventspils novadā.

Projektu apraksti

Balsošanas veidlapa_2017

Papildu informācija:

Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 65324570
E-pasts: tatjana.komare@aglona.lv

Valdis Jalinskis,
LMT Sabiedrisko attiecību daļas vadītājs
Tālr.: 29248645
E-pasts: valdis.jalinskis@lmt.lv