Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Ielīgošanas pasākums Šķeltovā

Sanākat, Jāņa bērni, saņemat Jāņa dienu,

Jāņa diena lepni nāca, ugunīs vizēdama.

Ielīgošanas pasākums Šķeltovas pagastā norisinājās 22. jūnijā, pašā Līgo priekšvakarā. Saules stariem apmirdzēti, ieradās gan pasākuma apmeklētāji, gan amatiermākslas kolektīvu dalībnieki, lai kopīgi nosvinētu vasaras saulgriežus.
Visu gadu dziesmas krāju Jāņu dienu gaidīdama,
Nu atnāca Jāņu diena, nu dziesmiņas jāizdzieda.
Ar līgo un vasarīgām dziesmām pagastu ieskandināja Šķeltovas tautas nama vokālais ansamblis “Kombinācija” ar jaunu kolektīva vadītāju Silviju Stivriņu, Pelēču vokālais ansamblis “Iedvesma”, vadītāja Guna Sileniece un solo dziesmas izpildīja Ļena Afanasjeva.

Kas tos Jāņus ielīgoja?
Mūsu pašu ciema ļaudis-
Pirmie gani, pēc arāji,
Visupēc jaunas meitas!

Jautru skeču ar papardes zieda meklēšanu parādīja amatierteātris “Šķeltovieši”, vadītāja Valentīna Jankeviča un “Gadījumu iekš vīramātes un sievasmātes dzīves” rādīja Aglonas KN amatierteātris  Ingas Sprūģes vadībā.
Atraktīvas izdarības notika “10 Līgo priekšmetu” izsolē, kuru vadīja divas “trokas buobas”. Sīva cīņa izvērtās par vīriešu T-kreklu ar nosaukumu “Lustīgais svinētājs”. Balvas ieguvējas vīrs labprāt demonstrēja šo iegūto dāvanu.
Jānīts nāca pār gadskārtu savus bērnu apraudzīt,
Vai tie ēda, vai tie dzēra, vai Jānīti daudzināja.
Kā šajos svētkos iederas, īpaši tika suminātas Līgas un Jāņi, dančos izdancināta publika, iekurts Jāņu ugunskurs kopā ar Šķeltovas pagasta pārvaldes vadītāju Irēnas kundzi, tika piedāvāta uz ugunskura Inas Grebežas gatavotā zupa un lustīga mūzika dīdžeja vadībā.

FOTOGALERIJA

Paldies visiem, kuri palīdzēja pasākuma sagatavošanā, amatiermākslas kolektīvu dalībniekiem un kuplajam pulkam skatītāju.

Informāciju iesniedza: Astrīda Leikuma, Šķeltovas TN vadītāja

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv