Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Igaunijas tūristus informē par atpūtas iespējām Latgalē

Latgales tūrisma asociācija “Ezerzeme” no 12. līdz 14. februārim Tallinā Latvijas nacionālajā stendā kopā ar citu reģionu kolēģiem piedalās kaimiņvalsts tūrisma izstādē “Tourest”, kur ik gadu ierodas kupls ceļot kāru apmeklētāju pulks.


Igaunija Latvijai ir augsti prioritārs tūrisma tirgus. Statistikas dati liecina, ka igauņu tūristu skaitam Latgales reģionā un tūristu mītnēs ir tendence pieaugt. Igauņi galvenokārt ceļo kopā ar ģimeni, taču nereti reģiona populārākos tūrisma objektus apmeklē arī tūristu grupas, kuru braucienus organizē Igaunijas tūrisma aģentūras. Piemēram, Daugavpilī novērots, ka palielinās igauņu darījuma tūristu skaits, kas uz pilsētu dodas kārtot lietišķus darījumus, jo te ir izvietoti vairāki uzņēmumi, kuru dibinātāji ir Igaunijas pilsoņi. Ar Igauniju ļoti veiksmīgi attīstās sporta tūrisms, un igauņu sportisti Daugavpilī piedalās dažādās sporta sacensībās.

Izstāde “Tourest” ir lielākais gada notikums Igaunijas tūrisma nozarē, kas pulcē gan pašmāju, gan ārzemju tūrisma nozares pārstāvjus.

Paralēli šai izstādei Latgales pašvaldību un uzņēmēju tūrisma piedāvājums tiek prezentēts tūrisma izstādē “f.re.e 2016” (Minhenē, Vācijā), bet nākamnedēļ tūrisma nozares profesionāļi dosies uz izstādi Hamburgā. Tas būs noslēdzošais pasākums šā gada tūrisma izstāžu ciklā pirms aktīvās tūrisma sezonas.

Latgales tūrisma speciālistu dalību šajā un citās starptautiskajās izstādēs nodrošina Latgales pašvaldību, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalsts.

Informāciju iesniedza: Lolita Kozlovska, Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūras vecākā eksperte tūrisma jomā

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv