Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

II starptautiskais investīciju forums “Latgale – Eiropas Savienības Austrumu vārti” sekmīgi noslēdzies

II starptautiskais investīciju forums “Latgale – Eiropas Savienības Austrumu vārti” Daugavpilī norisinājās 20. un 21.septembrī. Tajā piedalījās vairāk nekā 400 uzņēmēji un pašvaldību pārstāvji no 15 valstīm. Forums notika Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007. – 2013. gadam projekta „Uzņēmējdarbības attīstības kapacitātes veicināšana Latgales – Utenas pārrobežu reģionā”, Region Invest, LLII – 119 ietvaros.
Projekta vadītāja Iveta Mukāne pastāstīja, ka projekta ietvaros, LPR un Ignalinas (Lietuva) AES reģiona Attīstības aģentūra ir snieguši ap 400 konsultācijām par uzņēmējdarbības uzsākšanu un eksporta plānošanu, ir izstrādāti 3 apmācību moduļi un īstenota vairāk kā 360 iesācēju un pieredzējušu uzņēmēju, kā arī studentu apmācība. LPR administrācija piedalījās divās starptautiskās investīciju izstādēs – Vitebskā (Baltkrievija) forumā „Inovatīvs bizness – nākotnes investīcijas” un Maskavā (Krievija) izstādē „REX-2012” , kurās potenciālie ārzemju investori tika iepazīstināti ar visperspektīvākajiem Latgales – Utenas reģiona investīciju objektiem. Tika īstenoti arī daudzi citi pasākumi uzņēmējdarbības veicināšanai un investīciju piesaistei pierobežu reģioniem.

Foruma darbs bija sadalīts 2 dienās un dažādās sekcijās: Uzņēmēju , pašvaldību un projekta REGION INVEST darba grupā. Otrā dienā foruma dalībnieki varēja apskatīt investīciju objektus  Daugavpilī,to skaita plānoto lidostu,kurā paredzēts ieguldīt arī Latgales pašvaldību līdzekļus.

Aglonas novada Uzņēmējdarbības atbalsta centrs sadarbībā ar uzņēmējiem bija sagatavojis vairākus priekšlikumus investīciju piesaistei Aglonas novadā. Tie ir publicēti apjomīgā brošūrā ”Investē Baltijas ezeru zemē –Latgalē” latviešu,krievu ,angļu valodā. Projekta vadītāji no piedāvājumiem publikācijai ir izvēlējušies šādus Aglonas novada objektus: ”Ražošanas izvietošana Aglonas pagasta Ezerukinos”, “Kameņecas muižas ansambļa un tam pieguļošo teritoriju attīstīšana par tūrisma objektu”, “Sapropeļa ieguve Deņevas ezerā Kastuļinas pagastā”.

Investīciju foruma ietvaros Daugavpils Olimpiskaja centrā darbojās izstāde” Ražots Latgalē un Daugavpils prece”.  Aglonas novadu  pārstāvēja 3 uzņēmumi :SIA ”Aglonas Cakuli”, SIA ”Cīši gords” un z/s ”Zemeņu krastiņi.”

Runājot par foruma rezultātiem, Gunārs Upenieks, Latgales plānošanas reģiona (LPR) Attīstības padomes priekšsēdētājs, norādīja, ka reģiona attīstībā rezultātus iespējams sasniegt tikai tādā gadījumā, ja kopīgi strādā gan valsts struktūras, gan pašvaldības un uzņēmēji.

Aglonas novada UAC vadītāja Ināra Gražule