Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Ikgadējā Lauku diena Viļānos

SIA “Latgales Lauksaimniecības zinātnes centrs” sadarbībā ar Viļānu novada pašvaldību arī šogad, kā jau jūlijā ierasts,aicina visus uz vienu no lielākajām lauksaimniecības izstādēm–Lauku dienu Viļānos, kas norisināsies 14. jūlijā.

Ik gadu Lauku diena Viļānos pulcē vairākus desmitus dalībnieku – lauksaimniecības uzņēmumus, pētniecības un zinātnes centrus un izglītības iestādes, lai iepazīstinātu izstādes apmeklētājus ar svarīgākajām aktualitātēm lauksaimniecības nozarē. Viļānu Lauku dienas īpatnība – izmēģinājumu lauciņi, kurus piedāvā apskatīt apmeklētājiem.
Programmā: jaunākās lauksaimniecības tehnikas demonstrējumi, laukaugu audzēšanas tehnoloģijas, agrotehnisko paņēmienu pētījumi, vasaras rapša jaunākās šķirnes un to audzēšanas tehnoloģijas, kaņepju šķirņu salīdzināšana un audzēšanas tehnoloģija, šķiedras linu kolekcija un selekcija, kartupeļu šķirņu salīdzināšana un audzēšanas tehnoloģija, topinambūra audzēšanas tehnoloģija.
Pasākumus būs interesants arī bērniem, jo izstādes dalībnieki ir parūpējušies par atrakcijām mazajiem izstādes apmeklētājiem. Savukārt amatnieku un mājražotāju tirdziņā varēs iegādāties dažādus lauku gardumus.

Darba kārtība:

9.30-10.30 – dalībnieku reģistrācija
10.30 – atklāšana
11.00-16.00:

  • Jaunākās lauksaimniecības tehnikas demonstrējumi
  •  Laukaugu audzēšanas tehnoloģijas, agrotehnisko paņēmienu pētījumi (ziemāju un vasarāju graudaugu kultūras)
  •  Vasaras rapša jaunākās šķirnes, to audzēšanas tehnoloģijas
  •  Kaņepju šķirņu salīdzināšana un audzēšanas tehnoloģija
  •  Šķiedras linu kolekcija un selekcija
  •  Kartupeļu šķirņu salīdzināšana un audzēšanas tehnoloģija
  •  Topinambūra audzēšanas tehnoloģija

Buklets
Lauku dienas norises vieta: Viļānu – Rēzeknes šosejas 3. km. Informācija par pasākumu: Dr.agr. Veneranda Stramkale (29465004); par tehnikas demonstrējumiem: Aldis Stramkalis (26665575); par tirdzniecības iespējām: Anna Strode (64628033).

Tiksimies Lauku dienā Viļānos!

Avots: Viļānu novada pašvaldība

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv