Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Turpinās darbu iesniegšana jauniešu radošajam konkursam “100 vēstures mirkļi novadā – vietas un cilvēki”

Latvijas skolu jaunieši aicināti turpināt iesūtīt darbus Eiropas Parlamenta deputātes Ineses Vaideres izsludinātajam radošajam konkursam 10.-12. klašu skolēniem „100 vēstures mirkļi novadā – vietas un cilvēki”, līdz pat šā gada 18. martam. Konkursa uzvarētājiem būs iespēja doties ceļojumā uz Eiropas Parlamentu Briselē un saņemt citas vērtīgas balvas. 


Konkursa ietvaros skolēniem tiek dots uzdevums – uzklausot vecākus, vecvecākus, radiniekus, kaimiņus un jebkuru, kas var palīdzēt ar informācijas iegūšanu, uzzināt un apkopot stāstus par savas dzimtās vietas – mājas, ielas, pilsētas – vēsturi un to, kā dažādi notikumi ietekmējuši līdzcilvēku likteņus vai ikdienu. Īpašu uzmanību skolēni tiek mudināti pievērst sadzīvei un īpatnībām, kas raksturo parasto cilvēku dzīvi konkrētajā laika periodā. Forma, kādā stāstīt par savu dzimto apkārtni un līdzcilvēkiem ir katra konkursa dalībnieka paša ziņā – tas var būt apraksts, video filmiņa, prezentācija, plakāts vai arī kas cits.
Inese Vaidere, Eiropas Parlamenta deputāte:

“Esam saņēmuši jau vairākus jauniešu darbus, kas patiesi pārsteidz un vēlreiz atgādina par Latvijas daudzšķautņaino vēsturi. Ārkārtīgi liela daļa līdzcilvēku stāstu, līdz ar vecākā gadu gājuma cilvēku aiziešanu, aizplūst nebūtībā un mēs zaudējam daļu savas vēstures. Tāpēc ir būtiski dokumentēt šos stāstus, jo tie parasti atklāj daudz vairāk nekā grāmatās aprakstītā vēsture. Domāju, ka daudzi no mums nevar atbildēt uz jautājumu, kā pirms 100 gadiem izskatījās pašu dzimtā vieta, kādi cilvēki tur dzīvojuši un kādi bija viņu ikdienas paradumi. Šis konkurss, visiem kopā sagaidot Latvijas simtgadi, ir iespēja sameklēt atbildes uz minētajiem jautājumiem. Esmu pārliecināta, ka konkursa rezultāts būs ieguvums mums visiem, gan pašiem jauniešiem, kas tajā ņēma dalību, gan tiem, kuri šos darbus lasīs, jo tas ļaus uzzināt daudz jauna par Latvijas vēsturi un novados dzīvojošo cilvēku ikdienu.

Konkurss risināsies no 2017. gada 18. novembra līdz 2018. gada 18. martam, un šajā datumā darbi jāiesniedz, sūtot tos uz e-pastu: inese.vaidere-office@europarl.europa.eu. Savukārt līdz 2018. gada 26. martam žūrija noteiks vismaz 10 labākos darbus un to autorus aicinās uz fināla pasākumu Rīgā. Finālistu saraksts tiks publicēts EP deputātes Ineses Vaideres mājaslapā http://www.inese-vaidere.lv.

Konkursa NOLIKUMS.

Papildus informācija: Gita Sauka, projekta koordinatore
Mob. tel.:+371 28326828
e-pasts: inese.vaidere-office@europarl.europa.eu

Informāciju iesniedza: Gita Sauka, projekta koordinatore

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv