Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Iniciatīvas grupas “Velomīļi” augusta aktivitātes

Aglonas pagasta iedzīvotāju iniciatīvas grupa „Velomīļi”  šī gada augustā organizē vairākas aktivitātes, kurās var piedalīties ikviens, kas prot un vēlas braukt droši ar divriteni.

18.08.2014.  Aglonas novada domes kultūras namā no plkst.11.00  sadarbībā ar CSDD  varēs kārtot eksāmenu   velotiesību iegūšanai.
Velosipēdista apliecību var iegūt no 10 gadu vecuma, nokārtojot ceļu satiksmes noteikumu un satiksmes drošības eksāmenu (testu).
Eksāmena kārtošanai nepieciešamie dokumenti:

* dzimšanas apliecība personām, kas jaunākas par 15 gadiem /pase/ braukšanas mācību atļauja/ vadītāja apliecība/ atpūtas kuģu vai mazizmēra kuģošanas līdzekļa vadītāja apliecība

* viena dokumentu fotokartiņa (3x4cm)

* atkārtota eksāmena gadījumā pirms eksāmena jāveic apmaksa
Mācību materiāls atrodams www.csdd.lv  sadaļā „Kvalifikācija” -  „Velosipēda vadītāja  apliecība”
Sagatavošanās velosipēda vadītāja eksāmenam:
* CSDD mājas lapā: http://csnt.csdd.lv  pieejams tests, kuru izpildot, var pārbaudīt savas zināšanas un gatavību eksāmena kārtošanai (sadaļā „Jauns eksāmens”, izvēloties „Velosipēdi”). Testa kārtošanas reižu skaitam nav ierobežojumu un tas ir bezmaksas
* CSDD mājas lapā atrodami dažādi ar velo saistīti uzdevumi un informācija: http://ej.uz/9dit
* izdevniecība „Zvaigzne ABC” sadarbībā ar CSDD izdevusi grāmatu „Ceļā ar velosipēdu”
* Ceļu satiksmes noteikumi: http://likumi.lv/doc.php?id=90585
Ja ir jau iegūta kāda no transportlīdzekļa vadītāja kategorijām, drīkst vadīt arī velosipēdu. Bet uzrādot vadītāja apliecību un iesniedzot vienu fotokartiņu (3x4cm), varat saņemt arī velosipēda vadītāja apliecību.

Aicinām iepazīties arī ar CSDD sagatavoto Velosipēdista rokasgrāmatu
Maksa par eksāmenu:
* bezmaksas – kārtojot pirmo reizi
* Euro 1,08 – atkārtota eksāmena gadījumā

23.08.2014. jau no plkst.13.00 Aglonas estrādē gaidām uz velodienu ar dažādām aktivitātēm “Ar veļiku pa Aglyunu 2014”, kur  ikviens varēs piedalīties veloparādē pa Aglonas ielām, maratonā – tautas trases distance (15 km), sporta trase (velobraucējiem ar pieredzi -30 km), šķēršļu joslas pārvarēšanā, kā arī mēroties ar spēkiem kombinētajā stafetē (peldēšana, skriešana, velotriāls). Dalībnieku pieteikšanās līdz 15.augustam plkst.15.00 elektroniski vai telefoniski: edgarsurbanovics@inbox.lv ; mob.: 28367522 vai inguna.barkevica@aglona.lv; mob.29285185
Velomaratonā būs jāorientējas pēc kartes. Trase būs gan pa asfaltētu, gan grants ceļu, meža celiņiem un takām. Sacensības notiks individuāli un komandās.
Velodienas izskaņā tiks sumināti uzvarētāji, mazi un lieli veiksmīgākie velopedāļu minēji.  Savukārt zaļumballē ikviens varēs izpriecāties līdz pat rītausmai.

Velodienu drošības noteikumi: 2014_drosibas_pas_Velodienu_PDF

Informāciju iesniedza  Aglonas pagasta iedzīvotāju  iniciatīvas grupas „Velomīļi” pārstāve Ingūna Barkeviča

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324573
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv