Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Izdota grāmata “GRIBU BŪT TĒTIS”

(Papildināts 2017. gada 27.septembrī)

2017. gada 8. septembrī, Latvijas Pašvaldību savienībā notika grāmatas “Gribu būt tētis” atvēršanas svētki. Ar jaunizdoto grāmatu iecerēts izglītot Latvijas novadu iedzīvotājus par mātes un tēva veselību ceļā uz bērna piedzimšanu. Projekta galvenais mērķis ir uzlabot Latvijas demogrāfisko situāciju, panākot zīdaiņu mirstības samazināšanos, kas Latvijā ir viena no augstākajām Eiropas Savienībā. Grāmata “ Gribām būt tētis” tiek izdota Roche akadēmijas sociālās atbildības projekta „Izglābsim 100 bērnus” ietvaros.

Lai gan dzimstība mūsu valstī pēdējos gados nedaudz pieaug, dzimstības koeficients uz vienu sievieti veido 1,74 % un joprojām ir nepietiekošs. 2016. gada statistikas dati liecina, ka pagājušajā gadā miruši 28580 iedzīvotāji, bet piedzimuši 22096 mazuļi.
2013. gadā Roche akadēmijas sociālās atbildības projekta „Izglābsim 100 bērnus” ietvaros, sadarbībā ar Latvijas vadošajiem dzemdību speciālistiem, tika izdota grāmata “Gribu būt māmiņa”, kurā tika sniegti padomi sievietēm veselīgas grūtniecības nodrošināšanai. Grāmata “Gribu būt tētis” ir šīs iniciatīvas turpinājums un aicinājums arī tētiem uzņemties atbildību par savu veselību, no kā ir atkarīga grūtniecības iestāšanās un veselīga mazuļa attīstība.
Grāmatā apkopota noderīga informācija, kas palīdzēs topošajiem tētiem aktīvāk iesaistīties grūtniecības, dzemdību un mazuļa aprūpes procesā, turklāt tajā ir ietvertas arī intervijas ar Latvijā pazīstamiem tētiem, ļaujot lasītājam caur konkrētiem dzīves stāstiem uzzināt, ko vīrietim nozīmē kļūt par tēvu. Savā tētu pieredzē dalījušies: Raimonds Bergmanis, Kaspars Simanovičs, Jānis Holšteins-Upmanis, Jānis Sprukts, Kaspars Zlidnis, Haralds Plaudis, Jānis Zaržeckis, Gatis Kokins.
Grāmata “Gribu būt tētis” ir tapusi sadarbībā ar Latvijas vecāku organizāciju “Mammamuntetiem.lv” un tajā savus padomus snieguši vairāki speciālisti – ginekoloģe Daiga Baranovska, andrologi Juris Ērenpreiss un Jurijs Fiļins, psiholoģe un ģimenes psihoterapeite Vita Kalniņa, zīdīšanas konsultante Sandra Lase, vecmāte Dina Ceple, dūla Ilze Kuduliņa un fizioterapeite Jekaterina Bovtramoviča.
Sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību grāmatu bez maksas plānots izplatīt visā Latvijā, īpaši vīriešiem Latvijas reģionos.

Grāmatas “Gribu būt tētis”elektroniskā versija lasāma ŠEIT

Grāmatas “Gribu būt māmiņa”elektroniskā versija lasāma ŠEIT

Avots: Latvijas Pašvaldību savienība

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.  65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv

 • Meklēt lapā

 • Sadaļas

 • Tematiskās ziņas

 • Jaunākie raksti

 • Jaunākais forumā

 • Rakstu arhīvs

 • Baneri

  Latvijas Republikas Saeima

  Latvijas Republikas Prezidents

  Latvijas Republikas Ministru kabinets

  LATGALES PLĀNOŠANAS REĢIONS

  ziņo KNAB

  Eiropas Savienibas

  LV.lv

  Eiropas Regionalas attistibas fonds (ERAF)

  Eiropas Socialais fonds (ESF)

  Latvija, e-latvija, celvedis

  Valsts regionalas attistibas departaments

  Eiropas Savienibas strukturfondi

  Eiropas Lauksaimniecibas fonds lauku attistibai (ELFLA)

  Klimata parmainu finansu instruments

  Lauku atbalsta dienests

  EKOTUR

  LMT Latvijai

  E-veselība

  Altum

  NVA vakanču portāls

  Kraslavas mezsaimnieku apvieniba

  Daugavpils pilsetas zinu portals

  Kaimiņu ceļš

  Elektrības piedāvājums

  Latgale biznesam

  Lielā Talka