Attālināti (izmantojot ZOOM programmu) dalībnieki iepazīsies ar starptautiskajā vidē bieži izmantotu metodi pozitīvas attieksmes un domāšanas veicināšanai, stereotipu mazināšanai, vietējās kopienas vērtību, vēstures un kultūras izzināšanai – „dzīvo bibliotēku”. „Dzīvajā bibliotēkā” darbojas „grāmatas” – cilvēki, katrs ar savu stāstu, kas izmantojams gan mācību procesā, gan ārpus tā, atbilstoši konkrētās mērķa grupas uztveres, izpratnes, tematiskajām un sociālajām vajadzībām.
Vebināra mērķis:
Iepazīstināt skolotājus ar metodi „dzīvā bibliotēka” un tās izmantošanas iespējām darbā ar pirmsskolas un sākumskolas bērniem un viņu vecākiem.
Vebināra uzdevumi:
• veidot izpratni par „dzīvās bibliotēkas” sagatavošanu un vadīšanu;
• apzināties „dzīvās bibliotēkas” izmantošanas iespējas mācību procesā, problēmsituāciju risināšanā, vietējās kopienas vērtību, atšķirību iepazīšanā;
• apgūt metodes „dzīvās bibliotēkas” organizēšanai.
Tēmas:
1. „Dzīvās bibliotēkas” vēsture un izmantošana Latvijā.
2. Sagatavošanās posms „dzīvās bibliotēkas” norisei: „dzīvās bibliotēkas grāmatu” sagatavošana, “tikšanās ar lasītāju” sagatavošana.
3. “ Dzīvās bibliotēkas ” norise un vadīšana.
4. Izmantošanas iespējas mācību procesā un sadarbībā ar vietējo kopienu.
Vebināra vadītāja: Sandra Kraukle Izglītības iniciatīvu centrsLūdzam pieteikt savu dalību vebināram (vārds, uzvārds, e-pasts) līdz 20. aprīlim pie vietējās kopienas koordinatores Māras Ušackas, e-pasts: mara.usacka@aglona.lv, tālr.: 2994790.
Vebinārs notiek sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā.Projekta sadarbības partneris un līdzfinansētājs: Aglonas novada dome.
Informāciju iesniedza: Māra Ušacka, vietējās kopienas koordinatore
Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv