Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Izrāde “Pielipīgie vārdi” Jasmuižā

26. maijā plkst. 15.30 Aizkalnes Tautas namā notiks Dirty Deal Teatro viesizrāde bērniem ar Raiņa darināto vārdu iepazīšanu un rotaļām “Pielipīgie vārdi”.Vecumā, kad bērni paši rada savus pirmos vārdus un spēlējas ar skaņām un zilbēm, kopā ar viņiem aktieri aplūkos un izspēlēs, stāstīs un rādīs Raiņa radīto jaunvārdu nozīmes. Daudzus no šiem vārdiem joprojām bieži lietojam – kā „mīla”, „vēlme”, „baigs”, „atspulgs”… Savukārt citi ir aizmirsušies – piemēram, „glāstīgs”, „kniebīgs” un „pielipīgs”. Bet varbūt ir vērts tos iemācīties un ieviest savā ikdienā?

Lai būtu aizraujošāk iepazīt jaunos vārdus, kopā ar mazajiem skatītājiem un viņu vecākiem izspēlēsim dažādus notikumus cilvēku, dzīvnieku un priekšmetu pasaulē, veidojot nelielus stāstus un klausoties Kārļa Kazāka radītajā mūzikā. Bērniem būs iespēja paspēlēties ar rekvizītiem, kustēties, muzicēt, darboties līdzi, izzināt pasauli un sevi. Šajā izrādē aktieri, bērni un vecāki būs rotaļu biedri, kuri kopā dosies Raiņa piedāvāto vārdu nozīmes meklējumos.

Izrādes radošā komanda: režisore Paula Pļavniece, scenogrāfe Marija Rozīte-Vītola, mūzikas autors Kārlis Kazāks, gaismu mākslinieks Jānis Sniķers, piedalās Jana Čivžele un Kārlis Kazāks.

Viesizrādi atbalsta VKKF

Ieeja izrādē bez maksas

Avots: Raiņa muzejs “Jasmuiža”

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv