Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Jāņu diena Priežmalē

Jānīt’s nāca pār gadskārtu savus bērnus apraudzīt … Jāņu diena Priežmalē vienmēr ir gaidīta. Tad tiek sumināti Jāņi un Līgas, visi klātesošie sveikti ar dziesmām, dejām un cienāti ar sieru un alu.


Šogad Priežmalē Jānītim bija sagatavots pārsteigums. Priežmalas pamatskolas mazpulks, piedaloties Aglonas novada domes izsludinātajā jauniešu iniciatīvu projektu konkursā, ieguva finansējumu projektam „Priežmales labirints”.

Priežmalas pamatskolas mazpulks darbojas jau 6 gadus, un viens no mazpulka mērķiem ir rūpēties par apkārtējo vidi, kopā strādāt un darīt labus darbus. Priežmales ciematā nebija neviena apskates objekta, tādēļ jaunieši vēlējās to izveidot. Tā kā Priežmales nosaukums kādreiz ir bijis Zabludovka, kas veidots no vārda „заблудиться” (krievu val.), kas nozīmē – apmaldīties, radās ideja, izveidot labirintu, kas varētu kļūt par skaistu, interesantu un atraktīvu apskates objektu. Teritorija, kur tika izveidots apļveida labirints, atrodas ciemata centrā pretī pārvaldes ēkai. Par piešķirtajiem līdzekļiem no stādaudzētavas „Meža Rasas” tika iegādāti 186 košumkrūmi, kas tika iestādīti labirinta 136.67 m garumā. Labirinta izveidošanā tika iesaistīti tagadējie un bijušie mazpulcēni, skolotāji, skolas un pagasta darbinieki. Labirints ir veidots no dažādiem dzīvžogam piemērotiem augiem, tādēļ vēl ir plānots arī uzstādīt plāksnītes ar augu nosaukumiem un to aprakstiem.

Visiem zināms, ka Līgo vakarā visām veiktajām darbībām ir maģisks spēks, tādēļ kā pirmie labirinta apmeklētāji tika aicināti Jāņi un visi pasākuma dalībnieki. Jānis ir viens no galvenajiem auglības dieviem, savukārt vārds  “līgo” līvu valodā nozīmē  “lai top!”

Kad košumkrūmiņi pieņemsies spēkā un sakuplos, visi mīļi gaidīti Priežmales labirintā!

 

Informāciju iesniedza:  Inese Nikitina, Kastuļinas TN vadītāja

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv