Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Jasmuiža un Krišjāņa Barona muzejs piedāvā jaunu muzejpedagoģisko programmu „Žaniņš un Krišiņš”

2017. gadā Raiņa muzejs „Jasmuiža” un Krišjāņa Barona muzejs ar Kultūras ministrijas finansiālu atbalstu realizēja projektu „Ceļojoša muzejpedagoģiskā programma „Žaniņš un Krišiņš””, kura iepazīstina ar Raini un Krišjāni Baronu, sniedzot iespēju tās dalībniekiem, darbojoties komandās pildīt dažādus uzdevumus (salikt puzles, darboties ar koka puzlēm, atpazīt abu personību rokrakstus, dzīvesvietas un mācību iestādes u.tml.).

Programmas dalībniekiem piedāvājam jaunu, aizraujošu, sacensības garu rosinošu līdzdarbošanos, kā arī lielisku iespēju iepazīt tautasdziesmas, Raiņa un Krišjāņa Barona biogrāfiju, abu dzīvesvietas, rokrakstus, piemiņas lietas, dzeju.

Muzejpedagoģikās programmas mērķis ir: sākumskolas un pamatskolas skolēniem padarīt pieejamāku un saistošāku piedāvājumu par Raiņa un Krišjāņa Barona personībām un viņu devumu latviešu literatūrā un kultūrvēsturē, muzeju speciālistu krājuma izpētes darba rezultātus piedāvājot atraktīvā formātā, kā arī skolēnus un pedagogus rosināt izmantot muzeju piedāvājumu mācību vielas padziļinātai apguvei.

Uzsākot Latvijas 100. jubilejas gadu, programmu „Žaniņš un Krišiņš” piedāvājam Raiņa muzejā „Jasmuiža” (no 2. maija) un Krišjāņa Barona muzejā, kā arī piedāvājam izbraukt uz skolām un novadīt programmu klasēs sākumskolas un pamatskolas audzēkņiem, pielāgojot to attiecīgā vecuma bērniem. Maksa 1,00 EUR no skolēna un ceļa izdevumi.

Un vēl – pirmie, kuri pieteiksies, tiks pacienāti ar konfektēm „Gotiņa”, kuras izgatavotas speciāli šai programmai ar īpašā dizaina ietinamajiem papīrīšiem, uz kuriem uzdrukāts Raiņa dzejolītis un Krišjāņa Barona vāktā tautasdziesma.

Pieteikties var pa tel. 29487589 (Solvita) un 26552627 (Dita) vai rakstot uz e-pastu: jasmuiza@memorialiemuzeji.lv, dita.barona@memorialiemuzeji.lv

Informāciju iesniedza: Solvita Brūvere, Raiņa un Aspazijas muzeja vadītājas vietniece

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv