Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Jau trešo gadu Valsts policija piedalīsies ātruma kontroles maratonā

Rīt visā valsts teritorijā ceļu policija pievērsīs pastiprinātu uzmanību atļautā braukšanas ātruma pārkāpējiem. No trešdienas pulksten 6.00 rītā lielākā daļa Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, tostarp arī Latvija, jau trešo gadu piedalīsies 24 stundu ātruma kontroles maratonā, kura laikā ceļu policisti īpaši intensīvi kontrolēs atļautā braukšanas ātruma ievērošanu. Tāpat, lai aktualizētu ātruma bīstamību ceļu satiksmē un izprastu, kā to redz paši mazākie, Valsts policija rīko zīmējumu pasākumu bērniem.


Trešdien, no pulksten 6.00 TISPOL (Eiropas ceļu policijas tīkls) visās Eiropas ceļu policijas tīkla dalībvalstīs, arī Latvijā, vienlaicīgi rīkos 24 stundu atļautā braukšanas ātruma kontroles maratonu. Ar šādu akciju ceļu policija vēlas pievērst sabiedrības uzmanību, ka atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana rada bīstamību drošai ceļu satiksmei. Tāpat akcijas mērķis ir veikt preventīva rakstura pasākumus, lai atturētu transportlīdzekļa vadītājus no pārkāpumu izdarīšanas.
Jāpiebilst, ka pagājušajā gadā ātruma kontroles maratona laikā visā Latvijas teritorijā tika pārbaudīti 2116 transportlīdzekļu vadītāji, no kuriem trešdaļai, jeb 709 vadītājiem par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu sastādīti administratīvā pārkāpuma protokoli.
Valsts policija aicina būt uzmanīgiem un neriskēt ar savu un citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību.
Lai aktualizētu atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanas bīstamību ceļu satiksmē, Valsts policija rīko radošo zīmējumu pasākumu bērniem, kura mērķis ir likt bērniem aizdomāties par jautājumiem, kas saistīti ar ātrumu, tā ievērošanu, un jau agrā bērnībā radīt izpratni par droša ātruma nozīmi ceļu satiksmē. No desmit piedāvātajiem vārdiem: ātrums, ceļš, drošība, satiksmes dalībnieks, ceļa zīme, policists, satiksme, automašīna, velosipēds, krustojums, pasākuma dalībniekam ir jāizvēlas vismaz trīs vārdi, kurus sasaistot jāuzzīmē zīmējums.
Lai piedalītos zīmējumu elektroniskajā izstādē, vecākiem bērna uzzīmētais darbiņš jāiesūta uz epastu san@vp.gov.lv, norādot autora vārds, vecums, skola un darba nosaukums (nosaukums sastāv no izvēlētajiem vārdiem).
Zīmējumu iesniegšana pasākumam notiks no 19. aprīļa līdz 28. aprīlim. Pēc tam visi iesūtītie darbiņi tiks publicēti Valsts policija mājaslapā, kā arī oficiālajā Valsts policijas www.facebook.com lapā, kur ikviens tos varēs aplūkot.

Avots: Valsts policija

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv