Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Jaunaglonā sekmīgi īstenots projekts LLIV-325-EDUCATION FOR BUSINESS un tiek gadīti audzēkņi jaunajam mācību gadam

Saturs atjaunots: 20.04.2018.

Viduslatgales Profesionālās vidusskolas Izglītības programmu īstenošanas vietā „Jaunaglona” no 30.04.2012. – 30.06.2014. tika īstenots Latvijas-Lietuvas pierobežu sadarbības programmas projekts LLIV-325EDUCATION FOR BUSINESS.

Projekta ietvaros 12. audzēkņi no izglītības programmām „Tūrisma pakalpojumi”, „Autotransports” un profesionālo priekšmetu skolotāji apmeklēja projekta partnerus Alantas biznesa un tehnoloģiju skolā. Nedēļu ilgās pieredzes apmaiņas vizītes laikā mūsu audzēkņi ieguva informāciju par Alantas skolu, tur iegūstamajām profesijām, iepazinās ar daudzveidīgo, moderno mācību laboratoriju aprīkojumu, kā arī kopā ar lietuviešu audzēkņiem piedalījās praktiskajās mācībās.

Vēl citiem 7 audzēkņiem, kuri mācās IP „Autotransports” bija iespēja tuvāk iepazīties ar lietuviešu autoservisu darba organizāciju un praktizēties servisos STUMBRA, kas nodarbojas ar vieglo automašīnu un mikroautobusu remontu un STAccAUTO, kas ir automašīnu FORD garantijas apkopes serviss. Mūsu tūrisma specialitātes audzēknes vienu nedēļu praktizējās viesu mājā ‘’Alaušine’’, meitenes praksē gatavoja lietuviešu nacionālos ēdienus, piedalījās viesu mājas darba organizācijā, uzkopšanā, galdu klāšanā. Brīvajā laikā iepazinās ar tuvākās apkārtnes dabas, kultūras un vēstures objektiem.

Vislielākais ieguvums mūsu skolai no šī projekta ir materiāli tehniskā nodrošinājuma papildināšana izglītības programmām „Tūrisma pakalpojumi” un „Autotransports”. Tūrisma programmai tika iegādātas profesionālās elektriskās plītis un digitālā elektriskā konvekcijas plīts, indukcijas plīts, jauni ledusskapji, svari, profesionālais kopšanas inventārs. Autotransporta programmai tika pilnībā nokomplektēta mācību laboratorija ar šobrīd modernākajām auto diagnostikas un regulēšanas iekārtām: benzīnmotoru atgāzu pārbaudes iekārta, datorizētā testa līnija, riteņu ģeometrijas regulēšanas iekārta ar digitālajām kamerām, četrstatņu pacēlājs riteņu ģeometrijai ar integrētu papildu pacēlāju un motora testeris. Sadaļā FOTOGALERIJAS ir apskatāmas fotogrāfijas. Autors: Guntis Tjarvja

Šobrīd notiek audzēkņu uzņemšana jaunajam mācību gadam, tāpēc aicinām visus Aglonas novada un Latgales reģiona jauniešus, kuriem interesē apgūt tūrisma speciālista vai automehāniķa specialitāti apmeklēt mūsu skolu un iepazīties ar lieliskajām iespējām apgūt izvēlēto profesiju!

Uzņemšanas komisija strādā katru dienu no 9.00-17.00, 205. kab.
Mūsu adrese: Aglonas novads, Jaunaglona, Ezerkalna iela 4.
Tālr. : 65381252;
Mob.tālr. :29710802; 26591855

Informāciju iesniedza Vita Rivare,
IPĪV “Jaunaglona” Viduslatgales Profesionālās vidusskolas skolotāja

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324573
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv