Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Jaunas iespējas ienākumu gūšanai lauksaimniecībā

28. septembrī plkst.10.00 Krustpils novada pašvaldības konferenču zālē (2. stāvā, Jēkabpils, Rīgas iela 150a) notiks seminārs “Jaunas iespējas ienākumu gūšanai lauksaimniecībā”. Seminārs ir bez maksas.

Daugavpils un Šauļu Universitātes piedāvā visiem interesentiem bezmaksas seminārus par tēmām, kas interesē lauksaimniekus un ar lauksaimniecību saistītos uzņēmējus, kā arī  pašvaldību,  valsts iestāžu darbiniekus un veterinārārstus. 28. septembrī 10.00 Krustpils novada pašvaldības konferenču zālē 2. stāvā, Jēkabpils, Rīgas iela 150a notiks seminārs par dažādām tēmām: ko lauksaimniekam jāzina par govju, cūku, aitu, kazu parazītiem, ģenētiski modificētie organismi, to izmantošanas iespējas un draudi, netradicionālās lauksaimniecības kultūras (brūklenes, dzērvenes, mellenes un citas), to audzēšana un izmantošana uzņēmējdarbības paplašināšanai, garšaugu un ārstniecības augu audzēšana.

Visas lekcijas vada šo nozaru speciālisti no Daugavpils un Šauļu Universitātēm. Pēc lekcijām notiks  individuālas konsultācijas ar katru no speciālistiem, pie tam iespējams uz semināru līdzi paņemt paraugus bezmaksas analīžu veikšanai – nesasaldētas, vēlams dzīvas zivis, dzīvnieku fekālijas, ādas nokasījumi, gaļa (trihinellozes kontrolei), augsnes paraugus. Ja plānojat atvest paraugus analīzēm – vēlams iepriekš sazināties ar mums, lai konsultētos par pareizu parauga paņemšanu un uzglabāšanu, citādi rezultāts var būt neprecīzs! Informācija par paraugu paņemšanu atrodama arī projekta mājas lapā http://www.biology.lv/joint/lv/?id=7

Jautājumus par projektu vai semināru var uzdot pa tel. 25557349 vai e-pastu zdankovska@inbox.lv

Vēl līdzīgi semināri par šīm un citām tēmām notiks Daugavpilī, Riebiņos, kā arī Lietuvas pierobežā.  Par jau notikušajiem semināriem informācija atrodama projekta mājaslapā www.biology.lv/joint

Īsa informācija par projektu:

Daugavpils Universitātes Sistemātiskās bioloģijas institūtā tiek īstenots projekts Vienotais Universitāšu pētījumu un tehnoloģiju centrs uzņēmējiem lauku ekonomikas dažādošanai Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007.–2013.gadam ietvaros kopā ar Šauļu Universitāti (Lietuva). Projekta teritorija ir Krāslavas, Daugavpils, Jēkabpils un Preiļu rajoni Latvijā un Utenas, Panevežas un Šauļu rajoni Lietuvā. Projekta periods: 2010. gada janvāris – 2011. gada decembris.

Tiek izveidots vienots pētījumu un tehnoloģiju centrs, kurā visi pakalpojumi būs pieejami abu valstu uzņēmējiem. Pakalpojumi projekta periodā tiek piedāvāti bez maksas, tie ietver precīzu parazitoloģijas analīžu un ģenētisko analīžu veikšanu, augšņu analīzes un konsultācijas netradicionālo kultūru audzēšanai, apzaļumošanai un stādu audzēšanai. Šauļu Universitāte izveidos arī Tehnoloģiju pārneses kontaktpunktu pēc Daugavpils Universitātes pieredzes.

Tāpat projektā paredzēti pasākumi lauku uzņēmēju informēšanai par pieejamiem inovatīviem pakalpojumiem, tikšanās starp abu valstu uzņēmējiem pieredzes apmaiņai, piedāvātas bezmaksas konsultācijas un semināri mazajās pierobežas pilsētās un ciemos. Semināru cikls sākas 2010. gada novembrī.