Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Jaunieši var pieteikties praksē Eiropas Parlamenta vēlēšanu iecirkņos

  2014.gada Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) sadarbībā ar portālu Prakse.lv īsteno projektu, kura ietvaros 16 līdz 25 gadu veciem jauniešiem ir iespēja pieteikties līdz 24. aprīlim praksē EP vēlēšanu iecirkņos. Prakse paredzēta vidusskolēniem un studentiem, kuri vēlas iepazīt vēlēšanu iecirkņa komisijas darbu, interesējas par vēlēšanām, ir sociāli atbildīgi, kā arī nākotnē vēlētos pildīt sabiedriski nozīmīgos vēlēšanu iecirkņa komisijas locekļa pienākumus.Prakses ietvaros jauniešiem būs iespēja piedalīties vēlēšanu iecirkņu komisijas darbā no iecirkņu atvēršanas 19. maijā līdz EP vēlēšanu dienai, 24. maijam. Tāpat, gatavojoties praksei, jaunieši varēs apmeklēt CVK rīkotos mācību seminārus vēlēšanu iecirkņu komisijām.

CVK priekšsēdētājs Arnis Cimdars uzskata, ka prakse vēlēšanu iecirknī ir viena no iespējām, kā veicināt jauniešu interesi par vēlēšanām un parādīt to, ka vēlēšanās katra balss, katrs vēlēšanu zīmē ievilktais plusiņš vai svītrojums ietekmē vēlēšanu rezultātu. „Labāk vienreiz redzēt, nekā simts reizes dzirdēt,” projekta ieceri komentē A.Cimdars, piebilstot, ka darbs vēlēšanu iecirknī ir laba iespēja, kā atbrīvoties no tiem negatīvajiem stereotipiem par vēlēšanām, kas sakņojas nezināšanā un vēlēšanu procedūru nepārzināšanā.

 Ielūkoties vēlēšanu iecirkņa darba aizkulisēs ikvienam interesentam iespējams jau tagad, portālā Prakse.lv atbildot uz divdesmit āķīgiem jautājumiem par vēlēšanu iecirkņa komisijas locekļa darbu, piemēram, kā jārīkojas, ja rodas domstarpības par vēlētāju izdarītajām atzīmēm vēlēšanu zīmēs, vai vēlēšanu iecirknī atļauts aģitēt, kad jāsāk skaitīt vēlēšanās nodotās balsis un citiem.

Apmeklēt „Virtuālo praksi” jaunieši aicināti tīmekļa vietnē www.prakse.lv, bet pieteikties praksei – CVK Informācijas nodaļā līdz š.g. 24.aprīlim, sūtot CV un motivācijas vēstuli uz e-pastu vita.brize@cvk.lv. Vairāk par prakses nosacījumiem – www.cvk.lv sadaļā „Prakse vēlēšanu iecirknī”.

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324573
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv