Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Jauno vides pētnieku forums „Skolēni eksperimentē”

Šī gada 19. februārī Aglonas BJBLPC „Strops” notika tradicionālais novada jauno vides pētnieku forums – konkurss „Skolēni eksperimentē”. Konkursā piedalījās 8 dalībnieki ar 5 eksperimentiem. Foruma mērķis ir sekmēt skolēnu izpratni par vidi un tās problēmām, popularizēt skolēnu pētniecisko darbību, kā arī aktivizēt un paplašināt vides izglītības darbu izglītības iestādēs. Visi konkursa dalībnieki klātesošos iepazīstināja ar veiktajiem pētījumiem, novērojumiem, eksperimentiem un atbildēja uz klātesošo un žūrijas jautājumiem.

Uz jauno vides pētnieku forumu Rīgā 14.martā prezentēt savu eksperimentu žūrija izvirzīja Priežmalas pamatskolas 4.klases skolnieci Patrīciju Reščenko (skolotāja Ingrīda Kroiče). Patrīcija veica plašu pētījumu par dabīgajiem tīrīšanas līdzekļiem, kā arī demonstrēja, cik veiksmīgi spēj iztīrīt dažādas virsmas un traipus pelnu ūdens, sodas pasta, sinepju pulveris, atsvaidzināt gaisu ar paštaisītiem, dabiskiem un videi draudzīgiem līdzekļiem. Konkursā 2.vietu ieguva Aglonas vidusskolas 2.klases komanda – Austra Jakovele, Elīna Ziemele, Niks Kristiāns Karpovs (skolotāja Vija Kovaļkova). Jaunie pētnieki bija pētījuši un demonstrēja gaisa spēku. 3.vietu dalīja Aglonas novada Rīgas un visas Latvijas Metropolīta Aleksandra (Kudrjašova) Grāveru pamatskolas 5.klases skolnieces Renāte Islamgarajeva ar eksperimentu “Faraona čūska” un Valērija Platonova ar eksperimentu “Gudrais plastilīns” (skolotāja Ludmila Kormiļceva).

Vides izglītības projekta „Burto dabā, vidē, visumā” noslēgums norisināsies XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku laikā no 2015. gada 7.-11. jūlijam Vērmanes dārzā vides radošajās darbnīcas, kurās tiks demonstrēti un prezentēti gan veiksmīgākie vides pētījumi un eksperimenti, gan izspēlētas labākās vides spēles, gan parādīts svētku dalībnieku veikums vides sakopšanā.

Sveicam laureātus un viņu pedagogus!

Informāciju un foto iesniedza: Lolita Kaļāne,  Aglonas novada BJBLPC  ”Strops” vadītāja

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324573
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv