Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Kaimiņu būšana

Aglonas centrālā bibliotēka aicināja iedzīvotājus uz tikšanos ar mūsu novadnieci, uzņēmēju, Maizes muzeja saimnieci Viju Kudiņu. Šis pasākums tika organizēts Bibliotēku nedēļas ietvaros. Kopš februāra sākuma Latvijas Televīzijas skatītājiem bija iespēja redzēt, dzirdēt un sajust septiņus dažādu Latvijas saimnieču stāstus par viesu uzņemšanu, maltītes gatavošanu, tradīciju godāšanu un sievietes ikdienu.

Vija Kudiņa bija viena no dalībniecēm, kura stāstīja par saviem pārdzīvojumiem, emocijām un iespaidiem, piedaloties šovā “Īstās latvju saimnieces”. Tas nebija stāsts tikai par filmēšanu, bet gan dzīvesstāsts ar spilgtām bērnības atmiņām, par mīlestību pret dzimto pusi – Latgali, tās ļaudīm, dabu, tradīcijām un valodu. Par īstās saimnieces godu cīnījās septiņas namamātes no Kurzemes, Zemgales, Latgales un Vidzemes. Vija aizrautīgi stāstīja par šova dalībniecēm, jo katru reizi filmēšana notika jaunā vietā. Visas saimnieces ir dažādas, katrai piemīt kaut kas īpašs. Vieno šīs sievietes čaklums, uzņēmība, viesmīlība, kulinārijas talants. Un vēl latviešu tautas tradīciju izkopšana un nostiprināšana un nodošana tālākām paaudzēm.
Katra filmēšanas diena aizrāva ar jauniem iespaidiem un emocijām. Bija arī patīkams pārsteigums – šova producenti pasniedza Vijai mūsdienu rakstnieces Noras Ikstenas grāmatu “Mātes piens” ar uzrakstu: “Manai šova “Īstās latvju saimnieces” favorītei Vijai Kudiņai sirsnībā un cieņā”. Par šīs sezonas šova uzvarētāju tika atzīta Zanda Žentiņa, “Vīnkalnu” saimniece no Beverīnas novada. Visas dalībnieces no sirds priecājās par Zandu un vēlēja viņai labu veselību un izturību.
Vija secināja, ka filmēšanas laiks ir satuvinājis dalībnieces, viņas nejutās konkurentes, bet gan kā labas draudzenes. Viņa ir pateicīga un priecīga, ka bija šāda iespēja iepazīties ar jaukiem cilvēkiem, apceļot Latviju un gūt jaunu pieredzi.
Bibliotēkas darbinieku sagatavotie slaidi “Kas jāzina par Viju Kudiņu”  (izmantotas fotogrāfijas  no Vijas Kudiņas arhīva, J.Spigovska un interneta).

Pasākuma FOTOGALERIJA.

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv