Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Kamermūzikas programma “Apparition”

Otrdien, 29.septembrī, IV Mūzikas un mākslas festivāla „Daugavpils ReStArt 2015” ietvaros, plkst. 18:00 Vienības nama Mazajā zālē ar kamermūzikas programmu Apparition uzstāsies Olga Vrešča (soprāns, Rīga), Anastasija Lebedjanceva (mecosoprāns, Maskava) un Arnita Tāraude (klavieres, Rīga).

 

Olga Vrešča (soprāns, Rīga) absolvējusi Staņislava Broka Daugavpils mūzikas vidusskolas diriģēšanas nodaļu. Pašlaik ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas 3. kursa studente Krišjāņa Norveļa klasē. Vairāku starptautisko konkursu laureāte. Izpildījusi madamas Herzas lomu V. A. Mocarta operā “Teātra direktors” Daugavpils un Ventspils teātrī.

Anastasija Ļebedjanceva (mecosoprāns, Maskava) izglītojās P. Čaikovska konservatorijas Maskavas akadēmiskā mūzikas koledžā un Maskavas Valsts Kultūras institūtā. Pašlaik studē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas 4. kursā Krišjāņa Norveļa klasē. No 2014.g. ir Latvijas Nacionālās operas un baleta soliste, kur, galvenokārt, atainojusi Kerubino lomu V. A. Mocarta operā “Figaro kāzas”.

Arnita Tāraude (klavieres, Rīga) pabeigusi Staņislava Broka Daugavpils mūzikas vidusskolas klavierspēles klasi. Pašlaik iegūst izglītību Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā Jura Kalnciema klasē. Vairāku starptautisko konkursu laureāte.

 Kā norāda mākslinieces: “Koncerta ideja parādījās sen. Tas ir kā turpinājums pagājušā gada koncertam, kur mēs jau uzstājamies tandēmā ar operas žanra skaņdarbu programmu. Šoreiz sniegsim kamermūzikas koncertu ar pāris operas duetiem. Nosaukums “Apparition” (tulk. vīzija) ir aizgūts no Kl. Debisī skaņdarba, kas arī skanēs šajā koncertā, jo tieši šādu atmosfēru gaisotnē radīs sapņaini, romantiski noskaņoti skaņdarbu raksturi.”

Koncertā skanēs S. Rahmaņinova, N. Rimska-Korsakova, J. Vītola u.c. solodziesmas, S. Prokofjeva, L. Delība dueti.

Biļetes: EUR 2,50; skolniekiem, studentiem, pensionāriem EUR 1,50

Avots: Daugavpils pilsētas dome