Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Karjeras izglītības ekskursija

Karjeras izglītības ietvaros Aglonas novadā Ināra Ukina organizēja izglītojošas bezmaksas ekskursijas, lai skolēni klātienē varētu iepazīties ar darba tirgus iespējām tepat Latgalē. Turklāt gandrīz katrā no objektiem bija iespēja pašiem praktiski darboties.Mācību gada noslēgumā Aglonas novada jaunieši, tajā skaitā arī Priežmalas pamatskolas 9.klases meitenes devās uz Aglonu, kur apmeklēja Aglonas Maizes muzeju.

 

 

 

 

Te skolēni izzināja maizes tapšanas procesu. Paši veidoja no mīklas maizes kukulīšus, kurus kā cienastu varēja paņemt līdzi. Cik tas ir vienreizēji, turēt rokās siltu, tikko izceptu, smaržojošu maizi! Skolēni paguva gan nodegustēt maizi ar pīrāgiem, gan padzerties zāļu tēju.

 

 

 

 

Pēc Maizes muzeja apmeklējuma bija piedāvāta vienreizēja iespēja iepazīties ar keramiķa, Valda Pauliņa, profesijas noslēpumiem. Varējām klātienē vērot vāzes tapšanas procesu un paši gatavot svilpavniekus. Šis jautrais un runīgais vīrs ātri atrada kopīgu valodu ar jauniešiem.

 

 

 

 

 

1.jūnijā Aglonas novada skolēni no 5. līdz 8.klasei devās ekskursijā uz Krāslavu, kur apmeklēja šūšanas fabriku. Šūšanas uzņēmums‘’ Nemo „ ir viens no lielākajiem darba devējiem Krāslavas novadā. Te izstrādā modeļus no skices līdz gataviem apģērbiem, kā arī izpilda šūšanas pakalpojumu pasūtījumus.

 

 

 

 

 

Skolēniem bija iespēja izstaigāt fabriku krustu šķērsām, redzot ražošanas procesu, izsekojot visiem apģērba tapšanas posmiem. Žēl, ka gandrīz 100% produkcijas eksportē uz Skandināviju. Uzņēmumā apmāca arī jaunās šuvējas. Rīgas Valsts tehnikuma Krāslavas teritoriālajā struktūrvienībā ir iespēja apgūt apģērba dizainera un stilista profesiju. Skolēni var izmantot vietējo bezmaksas dienesta viesnīcu, turklāt saņemt stipendiju.

Nākošais pieturas punkts bija Ūdrīšu pagastā, Rakutos, zemnieku saimniecībā‘’Kurmīši „. Saimniecības piedāvātās produkcijas klāstā ir zāļu tējas, cidoniju sukādes, bišu vaska sveces, ēteriskās eļļas. Izstaigājām laukus, kur aug ārstniecības augi, kā arī iepazināmies ar augu audzēšanas un sagatavošanas niansēm. Izmantojām iespēju nodegustēt‘’Kurmīšu„ zāļu tējas. Tā kā saimniecībā ir arī bišu stropi, mums bija ekskluzīva radošā darbnīca – paši veidojām sveces no bišu ražotā vaska. Vērīgākajiem un uzmanīgākajiem skolēniem uzņēmuma īpašnieks, Ivars Geiba, dāvāja balvas.

 

 

 

 

 

Šīs interesantās tikšanās bērniem sagādāja patiesu prieku un dāvāja iespēju izmēģināt mūsu ikdienā aizmirstos amatus. Par to sirsnīgs paldies Inārai Ukinai, ar kuras palīdzību tika organizēti šie braucieni pie amatu meistariem.

Informāciju iesniedza
Priežmalas pamatskolas 9. klases audzinātāja Ingrīda Kroiče