Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Karjeras nedēļa Aglonas vidusskolā

No 12. līdz 16. oktobrim Latvijas skolās norisinājās karjeras nedēļa “Atver profesijas durvis!”. Šajā laikā Aglonas vidusskolas skolēni aktīvi iesaistījās ar karjeru saistītās aktivitātēs. Visu klašu skolēni iepazina dažādas profesijas, tikās ar šo profesiju pārstāvjiem, zīmēja, rakstīja esejas un karjeras nedēļas noslēgumā prezentēja gūtos iespaidus un atziņas par profesijām. 


13. oktobrī Aglonas vidusskolas 7.-9. klašu skolēni devās ekskursijā uz Preiļiem, lai Bērnu un Jauniešu centrā apskatītu kaligrāfijas un Viktora Boļšakova metāla pārvērtību izstādi, piedalītos hennas apgleznošanas paraugdemonstrējumos, ko piedāvāja Rīgas Tūrisma un Radošās Industrijas tehnikuma Preiļu struktūrvienības topošās modes dizaineres, kā arī uzzinātu par profesijām, ko piedāvā apgūt šī skola. Skolēni apmeklēja arī Preiļu centrālo bibliotēku, kur vecāko klašu skolēniem bija iespēja iepazīt bibliotekāra profesiju. Savukārt 7. klases skolēni piedalījās zināšanu un atjautības konkursā  “Amatam ir zelta pamats”, kurā skolēni parādīja savu atjautību un pierādīja zināšanas par dažādām profesijām. Konkursā piedalījās Preiļu pamatskolas 6. un 7. klases skolēni un Aglonas vidusskolas 7. klases komanda.
Konkurss bija aizraujošs, jo ne tikai komandas dalībniekiem, bet arī visiem klātesošajiem skolēniem bija iespēja atbildēt uz jautājumiem un krāt papildus punktus savām komandām. Aglonas vidusskolas komandu pārstāvēja Laura Grigule, Ilona Haritonova, Viktorija Bogdanova, Katrīna Valaine, Artūrs Grigulis un Inesis-Ēriks Cibuļskis. Šo skolēnu zināšanas bija pietiekoši spēcīgas, lai gūtu pārliecinošu uzvaru konkursā. Agloniešiem līdzjutēju pulciņš bija neliels, tomēr tas deva vērā ņemamu ieguldījumu savai komandai. Aktīvākais un zinošākais no agloniešu līdzjutējiem izrādījās Artūrs Kalinkevičs.

Patiess prieks par skolēnu panākumiem, ko viņi sasniedza, parādot savas zināšanas un demonstrējot atjautību. Gribu izteikt pateicību vecākiem un skolotājiem, kas mudina bērnus lasīt grāmatas un palīdz viņiem paplašināt redzesloku. Fotogalerija.

Pielikumā apkopotas visas skolēnu aktivitātes un apmeklētās iestādes.

Informāciju un foto iesniedza: Anita Blaževiča, Aglonas vidusskolas 7. klases audzinātāja

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324573
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv