Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Karjeras nedēļas aktivitātes Aglonas vidusskolā

Saturs atjaunots: 25.10.2019.

No 14. līdz 18. oktobrim visā Latvijā norisinājās karjeras nedēļa, kuras sauklis šogad bija “Ielogojies nākotnē!”.
Viena no aktivitātēm, kas iepatikās gan lielajiem, gan mazajiem  skolēniem, bija kolāžas “Mana nektons profesija” veidošana.

Jau nedēļu pirms gaidāmajām aktivitātēm tika sadalīti pienākumi starp klasēm.
Lietainā un vējainā 17. oktobra rītā par savu nākotnes vīziju steidzās runāt, zīmēt, rakstīt, līmēt jaunāko klašu izglītojamie, bet viņiem palīgos nāca viņu vecākie “kolēģi”.
12. un 7. klases skolēni jau iepriekš bija ieguvuši informāciju par jaunāko “kolēģu” izvēlētajām profesijām, tāpēc laicīgi sagatavoja ar informāciju, ko stāstīt par viņu izvēlētajām profesijām. Sadarbība izvērtās ļoti veiksmīga.
Divpadsmitie bija ļoti gandarīti par paveikto darbu, savukārt 6. klases skolēni bija pateicīgi par interesanto un aizraujošo darbu, kas sniedz abpusēju prieku. Interesanti bija tas, ka pēc šīs aktivitātes, vairāki skolēni sāka apšaubīt šī brīža izvēli un aizdomājās par jauniem nākotnes mērķiem.
1. klases skolēniem mājās ar vecākiem bija jāpārrunā sava nākotnes profesija un jāatrod atbilstošas bildes no žurnāliem un laikrakstiem kolāžai. Ar septīto atbalstu arī viņu darbiņi tika veiksmīgi izveidoti un prezentēti.
Devītie atzinās, ka nebija gaidījuši, ka nonāks pie gala rezultāta, jo šķita, ka mazie neko negribēs un nebūs intereses ko darīt, bet rezultāts pārsteidza visus!
Sadarbības rezultātā tapa interesanti un saturīgi darbiņi.
4. klases skolēni pirms kolāžas veidošanas, pildīja anketu par savu nākotnes profesiju. Apkopo to informāciju nodeva 10. klases skolēniem.
No 10. klases skolēnu atnestajiem žurnāliem un laikrakstiem ceturtklasnieki atlasīja informāciju, kas tika izmantota veidojot nākotnes profesijas kolāžu. Izveidotie darbi tika prezentēti un izvietoti kopējai apskatei. Sadarbības stundai rūpīgi gatavojās, izvēlējās prognozējamās profesijas, atlasīja nepieciešamo materiālu arī 5. klases skolēni un vienpadsmitie.
Kopīgi gatavojot kolāžas, skolēni sākumā nonāca pie secinājuma, ka ļoti svarīgi izvēlēties profesiju laicīgi, jau jaunākajā vecumā, diskutēja par izvēlēto profesiju, vecākie skolēni pastāstīja, kas raksturīgs izvēlētajai profesijai, kādas nepieciešamas rakstura īpašības, prasmes. Skolēni strādāja grupās.
Rezultātā tika izveidotas lieliskas kolāžas „Mana nākotnes profesija”, skolēna izteica vēlēšanos turpināt sadarbību. Visiem patika arī darbu prezentācija 2. klases skolēni veidoja plakātus par savu vecāku un savām nākotnes profesijām.
Ļoti veiksmīgi sadarbojoties ar 8. klases skolēniem, stāstīja par profesijām, kopīgi līmēja kolāžu. Strādāja čakli un ar interesi.
10. un 11. klases skolēni gatavoja intervijas ar savas nozares speciālistiem – īstiem profesionāļiem.
Uz klases stundām tika aicināti vecāki, kuri stāstīja par saviem profesiju līkločiem.
Karjeras nedēļa mūsu skolā izvērtās ļoti interesanta, izzinoša un radoša.
Informāciju iesniedza: Aglonas novada PKK Ināra Ukina