Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Keramikas cepļa kurināšana Jasmuižā

Raiņa muzejā “Jasmuiža” (Preiļu novads, Aizkalne) Latgales keramikas vecmeistara Andreja Paulāna darbnīcā–ceplī 11. un 12. augustā notiks keramikas cepļa kurināšanas un atvēršanas pasākums. Cepli kurinās tautas lietišķās mākslas studija  “Rēzeknes apriņķa pūdnīki”.


11. augustā keramiķi piepildīs cepli ar saviem apdedzināšanai sagatavotajiem māla traukiem un ap pusdienlaiku to iekurinās. Kamēr ceplis kurēsies, vakara gaitā būs iespēja aprunāties ar podniekiem, vērot cepļa kurināšanas procesu un ap pusnakti – lielo liesmu.

Par keramiķu darba rezultātu varēs pārliecināties 12. augustā, kad plkst. 11.00 notiks vēl karsto, krāšņi glazēto trauku izņemšana. Būs iespēja darbus arī iegādāties.

Pirms cepļa atvēršanas notiks viktorīna – jautājumi par muzeju, Latgales keramiku, tās tapšanas niansēm, vēsturi, formām, glazūrām. Par pareizām atbildēm – balvas. Viktorīnu vadīs atraktīvais podnieks Andris Ušpelis.

Ieejas maksa cepļa atvēršanas pasākumā un muzejā 2,00 EUR; skolēniem, studentiem, pensionāriem – 1,00 EUR.

 Tuvāka informācija pa tālruni 65329313, 29487589 vai e-pastu jasmuiza@memorialiemuzeji.lv, kā arī http://www.memorialiemuzeji.lv

Informāciju iesniedza:  Sandra Zobena, Memoriālo muzeju apvienības sabiedrisko attiecību speciāliste

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv