Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Klientiem publiski pieejami dažādi lauku reģistra dati

Līdz šim lauku reģistra dati klientiem bija pieejami publiskajā kartē un pēc individuāliem datu pieprasījumiem. Šobrīd LAD ir izveidots ģeotelpisko datu serviss jeb WFS (Web Feature Service) pakalpe, kas sniedz iespēju jebkuram interesentam pievienot, apskatīt, lejupielādēt un rediģēt sevis interesējošo ģeotelpisko informāciju.


WFS tika izveidots, lai padarītu datus pieejamus plašākai sabiedrībai un paātrinātu procesus. LAD lauku bloku un klientu lauku ģeotelpisko datu servisu nodrošina bez maksas, interesentam nepieciešams vien dators, interneta pieslēgums un kāda no ģeotelpiskās informācijas attēlošanai paredzētajām programmām, piemēram, QuantumGIS (QGIS) (brīvpieejas) vai ArcGIS Pro.

Lauku reģistra datu atjaunošana notiek vairākas reizes dienā, kas nozīmē, ka jebkuram lietotājam ir pieejama aktuālākā lauku bloku un klienta lauku informācija.

Ģeotelpisko datu servisa lietošanas pamācības pieejamas LAD mājas lapā Atbalsta veidi / Platību maksājumi / Lauku reģistrs un karte / Lauku reģistra dati.

Avots: Lauku atbalsta dienests

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv