Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Konkurss „Mums pieder debesis 2012!”

Šogad, tāpat kā iepriekš, Ventspils Augsto tehnoloģiju parks (VATP) diviem Latvijas skolēniem piešķirs lielisku balvu šovasar doties uz kosmosa nometni ASV Kosmosa un raķešu centrā Alabamā (U.S. Space & Rocket Center, Huntsville, Alabama). Lai iesniegtu savu darbu konkursam „Mums pieder debesis 2012!”, atlikušas vairs tikai 7 dienas.

Skolēni konkursa darbus var iesniegt līdz 2.aprīlim, kad tos izvērtēs konkursa žūrija. Lai arī tēma „kosmoss” skan sarežģīti, piedalīties var jebkurš! To atļauj arī konkursa formāts, aicinot veidot konkursa darbus jebkādā formā. Konkursa darbs var būt pat dzejoļu krājums, glezna, skulptūra, dziesma vai deja. Protams, žūrija ar interesi lasa arī dažādus referātus un zinātniskos pētījumus.

Atgādinām, ka konkursam savus darbus var iesniegt dažādi – gan klātienē Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā Ventspilī vai Izglītības un zinātnes ministrijā Rīgā, gan sūtot pa pastu uz VATP vai e-pastu eva.daigina@vatp.lv. Šie un citi nosacījumi detalizēti aprakstīti konkursa nolikumā, kas pieejams VATP mājas lapā www.vatp.lv sadaļā Kosmoss/Mums pieder debesis!

Konkurss „Mums pieder debesis” šogad notiek jau trešo gadu. Iepriekš balvas ieguvuši četri skolēni – Aleksejs no Rīgas Klasiskās ģimnāzijas, Anna no Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Laura no Brocēnu vidusskolas un Rūdolfs no Valmieras Valsts ģimnāzijas. Jebkurš no viņiem apliecinās, ka nometne ir neaizmirstams piedzīvojums. Pastaiga pa mēness virsmu, kosmosa kuģa palaišanas simulācijas, astronautu zemūdens apmācības un dažādu trenažieru izmēģināšana – tas ir aizraujoši jebkuram. Nenovērtējama ir iespēja uzlabot savas angļu valodas prasmes, kā arī sadraudzēties ar citiem jauniešiem no vairāk kā 20 pasaules valstīm.

Šī gada jaunums ir papildu konkurss skolām. Aktīvākajai Latvijas skolai, no kuras audzēkņiem tiks saņemts visvairāk darbu, iegūs 20 brīvbiļetes uz Bērnu zinātnes centru Cēsīs Z(in)oo!

Aicinām ikvienu Latvijas skolēnu piedalīties un ar konkursa darbu ne tikai atklāt savus talantus, bet uzvaras gadījumā izbaudīt, iespējams, labāko vasaras piedzīvojumu!

Visa informācija par konkursu, kā arī tā nolikums un pieteikuma anketa atrodami konkursa mājas lapā www.draugiem.lv/kmpd, kā arī VATP mājas lapā www.vatp.lv sadaļā Kosmoss/Mums pieder debesis!

Vairāk informācijas:
Ilze Eglāja
Ventspils Augsto tehnoloģiju parks
Tālr.: 26180733
E-pasts: ilze.eglaja@vatp.lv
Skype: ilze.krievina
www.vatp.lv
www.draugiem.lv/kmpd