Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Konkurss “Skaistākais Ziemassvētku noformējums” noslēdzies

2018. gada nogalē Aglonas novada pašvaldība izsludināja konkursu “Skaistākais Ziemassvētku noformējums”. Konkursa mērķis bija veicināt Aglonas novadā Ziemassvētku laikam atbilstošas noskaņas radīšanu, akcentējot radošas un oriģinālas izpausmes, sabalansējot tradīcijas ar novitātēm, ieinteresēt un motivēt ēku un citu objektu īpašniekus, valdītājus un apsaimniekotājus radīt svētku noskaņu u.c. 

Konkursā varēja piedalīties juridiskas un fiziskas personas ar Ziemassvētkiem noformētām uzņēmumu un sabiedriskām ēkām, kā arī privātmāju un daudzstāvu dzīvojamo māju fasādēm, pagalmiem  un priekšlaukumiem. Noformējumi tika vērtēti 3 kategorijās: privātmāju noformējums, daudzstāvu dzīvojamo māju noformējums un  uzņēmumu un sabiedrisko ēku noformējums. Par labāko atzīstams objekts, kura noformējums novērtēts ar vislielāko punktu skaitu. Pirmo trīs vietu ieguvējiem (katrā no trim kategorijām) tiks piešķirtas atzinības naudas izteiksmē:
I vietai – 100 EUR
II vietai – 50 EUR
III vietai – 25 EUR
3. janvārī Aglonas novada žūrijas komisija veica pieteikto objektu apsekošanu, noformējuma izvērtēšanu saskaņā ar vērtēšanas kritērijiem, kas tika apstiprināti konkursa nolikumā. Lietvedības un komunikācijas nodaļā tika reģistrēti 10 pieteikumi. Žūrijas komisija  izmantoja tiesības vērtēt  arī konkursam nepieteiktus objektus, ja to izpildījums ir mākslinieciski augstvērtīgs un uzlabo novada tēla vizuālo kvalitāti.

Pašvaldības konkursa “Skaistākais Ziemassvētku noformējums” rezultāti:
 Privātmāju kategorija

Punkti Vieta Balva
1. Karina Stivriņa 300 I 100 EUR
2. Ilmārs Ivbulis 286 II 50 EUR
3. Dace Aleksejeva 283 III 25 EUR

Daudzstāvu dzīvojamo māju kategorija

Punkti Vieta Balva
1. Rita Karpova 299 I 100 EUR
2. Džeina Valaine 260 II 50 EUR
3. Linda Demjanova 208 III 25 EUR

Uzņēmums un sabiedrisko ēku kategorija

Punkti Vieta Balva
1. Aglonas bazilika 300 I 100 EUR
2. Viesu nams Ceļmalas 268 II 50 EUR
3. Makšķernieku veikals Niedrīte 261 III 25 EUR

Šogad daudzas privātmājas, daudzdzīvokļu mājas un sabiedriskās ēkas tika noformētas, izmantojot dažādus tradicionālus Ziemassvētku eglīšu rotājumus, lampiņu virtenes, svečturus, arī jaunas tehnoloģijas – lazera projektorus, kas izdaiļoja apkārtni un veidoja svētku noskaņu.  Īpaši komisiju pārsteidza Aglonā, Cirīša ielā 2 daudzdzīvokļu mājas pagalmā uzbūvētais sniega cietoksnis, kas tika izgaismots ar svecītēm. Arī kāpņu telpas daudzdzīvokļu mājā tika īpaši izrotātas un izgaismotas. Koka skulptūru kompleksa Kristus Karaļa kalna izrotātos objektus varēja redzēt pat no liela attāluma. Kastuļinas pagastā Stivriņu ģimenes māja izskatījās kā pasaku namiņš. Aglonas bazilikas apkārtnē izveidotie greznie dekori vēl vairāk izcēla tās diženumu. Gaumīgs un svētkiem atbilstošs izskatījās arī daudzu privātmāju noformējums.   Žūrijas komisija izsaka pateicību ikvienam novada iedzīvotājam, kas līdzdarbojās un palīdzēja radīt gaišu Ziemassvētku noskaņojumu novadā. Konkursā netika vērtēti novada pašvaldības iestāžu svētku noformējumi. Pašvaldības vadība sazināsies ar konkursa uzvarētājiem un pasniegs balvas līdz š.g. 10. janvārim. Foto: Gunta Gulbe-Kalvāne.

FOTOGALERIJA

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv