Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Konkurss “Spicais zēns 2017” Aglonas BJBLPC “Strops”

Jau trešo gadu Aglonas BJBLPC “Strops”, pieminot Lāčplēša dienu, aicina novada izglītības iestāžu pašus azartiskākos, atraktīvākos un radošākos sākumskolas klašu zēnus uz konkursu “Spicais zēns”.  Šogad tas notika 9. novembrī.

Konkursam pieteicās 7 dalībnieki – Artjoms Bogdanovs un Raivis Cvetkovs (Aglonas vidusskola), Ričards Ivanovskis (Aglonas internātvidusskola), Vadims Kozlovs un Andrejs Grigorjevs (Šķeltovas pamatskola), Normunds Murāns un Kārlis Kristiāns Vigups (Priežmalas pamatskola).

Konkursa uzdevumi deva iespēju dalībniekiem parādīt prasmes un iemaņas gan praktiski, gan radoši, gan pārbaudīt fizisko sagatavotību. Visi zēni bija sagatavojuši videostāstu par sevi, saviem hobijiem. Tie bija īsi, bet ļoti uzrunājoši fragmenti no konkursa dalībnieku ikdienas.
Zēni savas prasmes un talantu apliecināja 6 pārbaudījumos. 1. uzdevumā “Dabas eksperti” zēniem bija jāatpazīst koku lapas, 2. uzdevums “Spēkavīrs” bija saistīts ar fizisko sagatavotību. Savukārt uzdevumā “Garšionārs” bija jādegustē un jāatpazīst “Laimas” konfektes un Ādažu čipsi. Ar čipsu nosaukumiem gāja raiti, ko nevarētu teikt par konfektēm. Ceturtajā pārbaudījumā “Dari Pats” vajadzēja salikt kartona kārbu. Īsti pareizi to izdarīja tikai viens zēns. Piektais uzdevums “Likteņzīmes” lika atpazīt latvju rakstus un to nosaukumus. Zēniem patika 6. pārbaudījums, jo tajā vajadzēja ar tālvadības pulti vadīt mašīnu starp šķēršļiem.
Zēnu sniegumu vērtēja žūrija – Aglonas BJBLPC “Strops” audzinātāja Marina Krasovska un uzņēmēja  Guna Rubene.
Konkursa starplaikos līdzjutējiem bija iespēja piedalīties dažādās aktivitātēs un mīklu minēšanā.
Apkopojot konkursa rezultātus, titulu “Spicais zēns 2017″  ieguva Ričards Ivanovskis, diplomu par 2. vietu saņēma Raivis Cvetkovs, ar 3. vietas diplomu tika apbalvots Kārlis Kristiāns Vigups, četri zēni ieguva pateicības par piedalīšanos.
Paldies visiem dalībniekiem, skolotājiem un līdzjutējiem. FOTOGALERIJA.

Informāciju iesniedza:  Māra Ušacka,  Aglonas BJBLPC  “Strops” vadītāja

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv