Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Kristieši Simtgadi sagaidīs svētceļojumā apkārt Latvijai

Jau šo svētdien, 6. maijā no Aglonas Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas Romas katoļu bazilikas tiks uzsākts 100 dienu ilgs ekumēnisks svētceļojums apkārt Latvijai, kas tiek rīkots par godu Latvijas Valsts 100 gadu jubilejai.


Svētceļojuma laikā plānots 100 dienās veikt kopumā apmēram 1886 km garu ceļu gar Latvijas robežu. Šī projekta iniciators Bebrenes, Grendzes un Eglaines Romas katoļu draudžu prāvests Arnis Maziļevskis uzsver projekta ekumēniskumu, aicinot ikvienu kristieti piedalīties, brīvi izvēloties veicamo ceļa posmu atbilstoši katra iespējām.

Svētceļojuma sākuma un noslēguma punkts ir Latvijas katoļu reliģiskais centrs – Aglonas Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas Romas katoļu bazilika. Taču svētceļnieku grupai var pievienoties jebkurā izvēlētā vietā, sākot no 6. maija līdz pat 13. augustam, kad Aglonā uz Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkiem ik gadu pulcējas tūkstošiem kristiešu no visas Latvijas.

Ar izstrādāto maršrutu, ieplānotajām pieturvietām un veicamajiem attālumiem iepazīties iespējams vietnē www.svetcelojums100.lv, kur arī atrodama pieteikšanās veidlapa. Cita noderīga informācija svētceļojuma dalībniekiem un visiem citiem interesentiem, sekojot Simtgades svētceļojuma lapai vietnē Facebook.com.

„Šī ir lieliska iespēja atcerēties to, kas ir mūsu valstiskuma pamatā,” saka projekta iniciators, priesteris Arnis Maziļevskis. „Līdzās mūsu valsts simboliem  - karogam un ģerbonim – ir svinīgā tautas lūgšana “Dievs, svētī Latviju”.  Šie Baumaņu Kārļa vārdi tiek izdziedāti un izteikti lūgšanā ikvienā Latvijai nozīmīgā notikumā. Kopīgi lūdzoties, mēs ticībā un paļāvībā varam cerēt, ka Latvija būs svētīta ar visu to, kas nepieciešams katra cilvēka cienīgai dzīvei.”

Pēc organizatoru sniegtās informācijas dalībnieku aktivitāte, iepriekš piesakoties, vērtējama kā ļoti laba, un dalībnieku skaits pieaug katru dienu. Uz šo brīdi pieteikušies arī vairāk nekā desmit dalībnieku, kuri plāno veikt pilnīgi visu 100 dienu maršrutu. Pieteikšanās turpināsies arī svētceļojuma norises laikā.

Kontaktinformācija Pr. Arnis Maziļevskis 29397048; vikija.ikauniece@svetcelojums100.lv

Informāciju iesniedza: Vikija Ikauniece, “Simtgades svētceļojums” organizatoru komandas pārstāve

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv