Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Kunga Kristīšanas svētki Grāveros

 Grāveru Erceņģeļa Mihaila pareizticīgo baznīcā notiks Dievišķā liturģija un Lielā ūdens iesvētīšanas kārta. No seniem laikiem 19. janvārī pēc jaunā stila, dienā, kad Pareizticīgā Baznīca svin vienus no gada lielākajiem svētkiem – Kunga Kristīšanas svētkus, kurus dēvē arī par Dieva Parādīšanās svētkiem – Dieva Trīs Personu (Svētās Trijādības) atklāšanos cilvēka veidolā, tiek kalpota Lielā ūdens iesvētīšanas kārta.

Šīs tradīcijas aizsākumi meklējami pašos kristietības aizsākumos, kad to ar iegremdēšanos Jordānas ūdeņos savas kristīšanas laikā aizsāka pats Jēzus Kristus.

 Kunga Kristīšanas svētku kārtība:

8.30- Grāveru Erceņģeļa Mihaila pareizticīgo baznīcā Dievišķā liturģija.

11.00- pēc liturģijas notiks Lielā ūdens iesvētīšana Jazinkas ezerā.

Lielā ūdens iesvētīšanas kārta tiek kalpota gan pareizticīgo dievnamos, gan zem atklātām debesīm upēs, ezeros, dīķos un akās. Šādā veidā iesvētīts ūdens iegūst īpašas spējas un tiek saukts par „lielo agiasmu”, t.i. svētumu. Ticīgie bijīgi glabā šo svēto ūdeni visa gada garumā, ar to iesvētot savas mājvietas un ar lūgšanu baudot īpašos gadījumos, jo tas labvēlīgi iedarbojas uz cilvēka dvēseli un miesu.

Pēc Lielās iesvētīšanas kārtas gan pareizticīgie, gan arī citu konfesiju ticīgie tiek aicināti uz Jazinkas ezeru, kur visi, kuri to vēlas (ar noteikumu, ja to atļauj veselības stāvoklis), varēs gremdēties iesvētītajos ezera ūdeņos.

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv