Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Lāčplēša diena Aglonā

Saturs atjaunots: 28.11.2016.

Lāčplēša dienā tiek godināti cilvēki, kuri cīnījušies par mūsu valsts brīvību. Mūsdienās neatņemama Lāčplēša dienas tradīcija ir svecīšu dedzināšana, lāpu gājieni un svinīgi pasākumi.

Aglonas novada iedzīvotāji 11. novembra pēcpusdienā pulcējās pie Kultūras centra, lai piedalītos svētku pasākumos. Iedzīvotājiem bija iespēja vērot Valsts robežsardzes koledžas kinoloģijas centra paraugdemonstrējumus. Kinologi pastāstīja kādos dienestos tiek izmantoti suņi, kā tie palīdz cilvēkiem ikdienā. Par to, ka suns ir neaizstājams muitas darbinieks, skolēni pārliecinājās paraugdemonstrējumu laikā, kad suns viegli atrada noslēpto paciņu ar narkotiskām vielām. Skolēni jūsmoja par gudriem suņiem, kas izpildīja robežsardzes kinologa dažādas komandas. Pēc tikšanās ar kinologiem svētku dalībnieki sāka gatavoties pasākuma kulminācijai – lāpu skrējienam, kas tiek rīkots jau otro gadu. Šogad lāpu skrējienam pieteicās ap 60 dažāda vecuma  dalībnieku. Skrējiena laikā komandām bija jāizpilda dažādi uzdevumi: jāsaliek lielā Latvijas puzle,  pēc bildēm jāatmin dzejoļi, no svecēm jāsaliek Latvijas kontūrs, arī dažādi komandas darbi. Kultūras centra vadītāja Gunta Gulbe-Kalvāne atzīst, ka iedzīvotāji labprāt piedalās patriotiskajos pasākumos un svarīgi, ka jaunieši aktīvi iesaistās Jaunsardzes kustībā. Aglonas novada Jaunatnes lietu speciāliste Džeina Valaine stāstīja, ka jauniešiem patīk aktīvās nodarbes, tāpēc viņi labprāt atbalsta šo pasākumu. Pēc lāpu skrējiena notika veiksmīgāko komandu apbalvošana un  gardās zupas baudīšana.

Lāpu skrējiena rezultātus apkopoja Gunta un Džeina, skatīt šeit:  Lāčplēša dienas lāpu skrējiens 2016.  Izmantotas Riharda Spīķa, Aijas Mežinieces, Guntas, Džeinas un autora fotogrāfijas. FOTOGALERIJA.

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv