Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Lāčplēša dienai veltītais pasākums “Lāpu skrējiens”

Lāčplēša diena ik gadu Latvijā tiek plaši atzīmēta, iededzinot logos svecītes, izejot gājienos… 

Viduslatgales pārnovadu fonda projekta “PRIEKS par BRĪVU!” ietvaros Aglonā  šogad tika iedegtas lāpas un vismaz 65  “Lāpu skrējiena” dalībnieki godam pārstāvēja Aglonas vidusskolu, Aglonas internātvidusskolu, Latvijas Republikas Jaunsargu organizāciju, kā arī vietējos uzņēmējus. Visi devās iepazīt Aglonu, meklējot kontrolpunktus un pildot uzdevumus.

Komandām vajadzēja atrisināt ar Lāčplēša dienu un Lāčplēsi saistītu krustvārdu mīklu, sakārtot Latvijas Republikas prezidentu attēlus un biogrāfijas to prezidentūras secībā, savienot latvju zīmes un to aprakstus, atpazīt darbarīkus, ne senos, bet mūsdienu, kas bija diezgan sarežģīts pārbaudījums un, protams, finišā jānodzied dziesma – latvieši taču ir dziedātāju tauta.

Pasākuma organizatori par komandu silto sagaidīšanu kontrolpunktos pateicas Vijai Kudiņai (Aglonas Maizes muzejs), Valdim Tumovam (2. pasaules kara ekspozīcijas zāle), BJBLPC “Strops” audzinātājām,  Žannai Frolenkovai (veikals “Jumis”).
Pēc uzdevumu veikšanas  Aglonas Kultūras centrā pasākuma dalībniekiem bija iespēja sasildīties pie karstas tējas tases un cienāties ar cepumiem un pīrādziņiem. Katrs pasākuma dalībnieks saņēma piemiņas balvas un iespēju noskatīties dokumentālo piedzīvojumu filmu “Pazust Latgalē”. Uz tikšanos arī citos pasākumos! Fotogalerija.
Solīto punktu kopsavilkumu iespējams apskatīties šeit:  rezultāti.

Pasākumu organizēja un informāciju un fotogrāfijas iesniedza:  Gunta Gulbe-Kalvāne un Džeina Valaine, Aglonas brīvprātīgie jaunieši.

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv