Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Lāčplēša dienai veltīts Lāpu skrējiens 2019

Lāčplēša dienā tiek godināti cilvēki, kuri cīnījušies par mūsu valsts brīvību. Mūsdienās neatņemama Lāčplēša dienas tradīcija ir svecīšu dedzināšana, lāpu gājieni un svinīgi pasākumi. Jau piekto gadu novadā tiek rīkots Lāpu skrējiens. Šoreiz dalībnieki tika aicināti uz Jaunaglonas ciemu. 

Lāpu skrējienam pieteicās piecas komandas, kuru sastāvā bija gan pieaugušie, gan skolēni, gan arī tādi dalībnieki, kas pārvietojās bērnu ratiņos.

Komandas šķērsoja Jaunaglonu, apstājoties pie kontrolpunktiem: dzirnavas, Kameņecas akmens, HES, Tartakas upe, lielā pietura, bijušā arodskola un internātvidusskola, kopā 12 pieturas punkti. Skrējiena laikā komandām bija jāizpilda dažādi uzdevumi: jāpārbauda savas zināšanas- jāatmin latviešu tautas mīklas un jāpabeidz sakāmvārdi.

Pēc lāpu skrējiena notika veiksmīgāko komandu apbalvošana, draudzīgas sarunas pie siltas tējas un cienasta.

1. vieta komandai no Jaunaglonas “Šļopotoj”: Ainārs Ancāns, Dāvis Deičs, Inese Deiča, Kristaps Ancāns.
2. vieta komandai “Lāčplēši”: Nikolajs Maslabojevs, Linda Matisāne, Anna Zača, Megija Lukjanoviča.
3. vieta komandai “Kam prāts, tam vara!”: Kerija Keita Kampāne, Ričards Matīss Āriņš, Dzintra Rateniece, Katrīna Valaine.
4. vieta komandai “Rušona Gols”: Voldemārs Matisāns, Leonards Karahanjans.
5. vieta komandai “LAI”: Līga Džeriņa, Akvelīna Agloniete, Inga Agloniete.

Pasākuma organizatori Aglonas KC vadītāja Gunta Gulbe-Kalvāne un jaunatnes lietu speciāliste Džeina Valaine izsaka pateicību visiem dalībniekiem par atbalstu, par Lāčplēša  dienas tradīcijas turpināšanu. FOTO: Džeina Valaine.

FOTOGALERIJA

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv