Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Lai apzinātu lietavu radītos zaudējumus, pirmdien Latgali apmeklēs premjerministrs M.Kučinskis

Pēc 24. augusta vakara, kad Latgalē beidzās lietavas, kuru nokrišņu daudzums pēc Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem Rēzeknes novērojumu stacijā 32 stundās sasniedza 159 milimetrus jeb 229% no augusta normas un daudzviet Latvijas austrumu pierobežā kopējais nokrišņu daudzums, visticamāk, ir bijis vēl lielāks nekā Rēzeknē, Latgales plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs Gunārs Upenieks par radušos kritisko situāciju reģionā sazinājies ar premjerministru Māri Kučinski.


Telefonsarunas laikā premjers tika informēts par dabas stihijas radītajiem infrastruktūras zaudējumiem Latgales plānošanas reģiona pašvaldībām, uzņēmējiem un iedzīvotājiem. Stipro lietavu dēļ Latgalē uz ceļiem izveidojās izskalojumi, tika slēgta šoseja starp Kārsavu un Rēzekni, kā arī slēgti vairāki vietējās nozīmes ceļi.

M.Kučinsks norādīja: “Lielā lietus laikā cietušajām pašvaldībām ir jāapzina reālie zaudējumi, lai būtu pilnīgi skaidrs, kādi postījumi ir radīti. Tas nepieciešams, lai varētu izlemt, kā iespējami efektīvāk palīdzēt cietušajām teritorijām”.

Apzinoties situācijas nopietnību, pirmdien, 28. augustā, steidzamības kārtā Līvānos notiks ministru prezidenta sanāksme ar Latgales reģiona pašvaldību vadītājiem.

Ņemot vērā lielo nokrišņu daudzumu, kas piedzīvots pirmo reizi novērojumu vēsturē,vairākās pašvaldībās izveidojās plūdi, kuru veidošanos veicina arī iepriekšējās lietavas, kas Austrumlatviju skāra 19.-21.augustā.

Tā kā plūdi radījuši zaudējumus ne tikai pašvaldību infrastruktūrai, bet arī lauksaimniekiem, ārkārtas sanāksmi apmeklēs arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) ministrs Kaspars Gerhards un Zemkopības (ZM) ministrs Jānis Dūklavs. ZM ministrs jau piektdien personīgi apmeklēja zemnieku saimniecības Latgalē, lai pārliecinātos par postījumu rezultātā nodarītiem zaudējumiem zemniekiem un operatīvi risinātu radušos situāciju.

Šobrīd Latgales pašvaldības apzina dabas stihijas radītos zaudējumus, kurus turpina apkopot VARAM un Latgales plānošanas reģions.

Avots: Latgales plānošanas reģions

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv