Aglonas Novada Dome Rotating Header Image

Lasīšanas veicināšanas programmas „Bērnu žūrija 2015” īstenošana Kastuļinas pagasta bibliotēkā

Latvijas Nacionālā Bibliotēka (LNB), Valsts Kultūras Kapitāla Fonds (VKKF), Kultūras ministrija (KM) katru  gadu pasludina lasīšanas veicināšanas programmu „Bērnu žūrija”. 2015. gadā  Kastuļinas pagasta bibliotēka jau trešo gadu piedalījās šajā programmā.
Īpaši priecina tas, ka ik gadu pieaug ekspertu skaits. Bērni labprāt lasa jaunas interesantas grāmatas, dalās atzinumos ar skolas biedriem, iesaista šajā procesā arī savus radus. 2015. gada Žūrijas sezonā piedalījās 28 eksperti: 22 skolēni un 6 pieaugušie.
Gribas pateikties tiem lasītājiem, kuri strādāja par ekspertiem jau 3 gadus un iesaistīja šajā darbā brāļus un māsas.
”Lasošas” ģimenes ir Karpovi – Žanna ar dēlu Denisu- 2. klase, Plešanovi – Arīna – 6. klase, Arsenijs – 3. klase, Ņikita – 2. klase , Murāni – Jūlija 5. klase, Raimonds -4. klase, Reščenko Igors ar meitām Patrīciju – 5. klase un Amandu – 1. klase, Inna Ļemeševa ar mazmeitu Viktoriju – 2. klase, Karīna Bogdanova ar meitu Valēriju – 3. klase, māsas Jūlija Bogdanoviča – 5. klase un Laura Voskrisenska – 8. klase.
Liels prieks par Vecāku žūrijas ekspertu Igoru Reščenko, kurš Vecāku žūrijas Tēvu akcijā laimēja ieejas karti visai ģimenei Zinātnes centrā Z(in)oo (Cēsīs).
Uz “Lielajiem Lasīšanas svētkiem”  šogad brauca eksperti no 4. klases – Valērija Šumska un Raimonds Murāns (3 gadu ekspertu pieredze).  Tie notika Gaismas pils Ziedoņa zālē. Pēc pasākuma mums notika interesanta, saturīga ekskursija pa Nacionālās bibliotēkas telpām, kas bērniem ļoti patika. Dāvanā par veiksmīgo darbu mācību gada beigās Žūrijas eksperti brauks uz ekskursiju.
Pateicamies LNB, VKKF, KM par lielisko dāvanu – 27  grāmatas uz summu 182.63 EUR. Paldies sakām arī Kastuļinas pagasta pašvaldībai un Aglonas novada domei par atbalstu Žūrijas programmas īstenošanā, Priežmalas pamatskolas kolektīvam par veiksmīgo sadarbību, vecākiem par centīgiem ekspertiem un par palīdzību bērniem lasīšanas procesā.
Gaidām jaunus ekspertus lasīšanas veicināšanas programmā „Bērnu/jauniešu/ vecāku žūrija 2016”! Foto: Aija Daukšte.

 

Informāciju iesniedza:  Ausma Saratova, Kastuļinas pagasta bibliotēkas vadītāja

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv