Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Latgale aicina ciemos kaimiņus lietuviešus

Tūrisma izstādē “Adventur 2017”, kas no 20. līdz 22. janvārim norisinājās mūsu kaimiņvalsts Lietuvas galvaspilsētā Viļņā, Latvijas nacionālajā stendā strādāja arī Latgales pārstāvji. Kaimiņus lietuviešus, kas mums ir augsti prioritārs ārvalstu tūrisma tirgus, ar Latgales tūrisma piedāvājumu iepazīstināja Daugavpils tūrisma informācijas centra vecākā klientu apkalpošanas speciāliste Karolina Dedele un Dagdas novada tūrisma informācijas centra tūrisma informācijas konsultante Oksana Rutka.

Izstādes pirmā diena vairāk tika veltīta profesionāļu vizītēm, kuru laikā notika tikšanās ar nozares profesionāļiem, gidiem, ceļojuma aģentūru pārstāvjiem un citiem interesentiem. Pārējās dienās durvis izstādei bija atvērtas visiem interesentiem, kas vēlējās klātienē iepazīties ar jaunumiem tūrisma tirgū.
Par tūrisma iespējām Latgalē izstādes laikā interesējās gan Lietuvas iedzīvotāji, gan arī viesi no Polijas, Čehijas, Baltkrievijas, Turcijas un ceļotāji no Igaunijas. Stenda apmeklētājiem bija iespēja saņemt praktisko Latgales tūrisma ceļvedi, Latgales reģiona tūrisma kartes un Latgales pašvaldību tūrisma materiālus, kuros iekļauta informācija par apskates vietām reģionā, naktsmītnēm, ēdināšanas vietām, kā arī pilsētu un novadu kartes. Visvairāk ceļotāji interesējās par Latgales reģionu kopumā, dabas objektiem, atpūtu pie ūdens un pasākumiem. Daudzi cilvēki jau iepriekš bija apmeklējuši Latgales pilsētas, tomēr izrādīja lielu interesi par aktualitātēm tūrisma piedāvājumā un jaunumiem, tai skaitā, tuvākajiem pasākumiem reģionā. Stendu apmeklēja arī Lietuvas tūrisma uzņēmumu pārstāvji, kas organizē braucienus uz Latviju. Cilvēki interesējās arī par tūrisma iespējām cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, sakrālo tūrismu Aglonā, kulināro mantojumu Krāslavā, dabas tūrismu Daugavas lokos, Preiļu parku ar Borhu muižas kompleksu, Ludzas pilsētas vēsturisko centru, ka arī apskates saimniecībām.
Izstādes laikā bija iespējams apmeklēt trīs dažādas izstāžu halles, kas veltītas gan Lietuvas pilsētu un reģionu tūrisma piedāvājumiem, gan arī aktīvai atpūtai un tūrisma iespējām citās valstīs. Izstādes laikā ikvienam interesantam bija iespēja apmeklēt arī tematiskās diskusijas un forumus, kuros tika apspriests kulinārais tūrisms, tūrisms kā dzīvesveids un aktīva tūrisma piedāvājumu klāsts.
“Adventur 2017” ir tūrisma galamērķu, dzīvesveida un aktīvā tūrisma popularizēšanai veltīta starptautiskā izstāde, kura ik gadu uzņem ap 25 000 apmeklētāju.

Latgales reģiona dalība izstādē tika organizēta ar LIAA, Eiropas Reģionālās attīstības fonda, Latgales pašvaldību un Latgales Tūrisma asociācijas “Ezerzeme” atbalstu. Līguma numurs SKV-TL-2016/29.

Avots: Latgales Tūrisma asociācija “Ezerzeme”

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv