Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Latgales Brīvprātīgo forums Rēzeknē

6. oktobrī Rēzeknes Nacionālo biedrību kultūras namā projekta “L.A.B.S.”(Latgalē atzīts brīvprātīgo sertifikāts) ietvaros notika Latgales Brīvprātīgo forums. Forumu organizēja biedrība ”Jaunatnes Čemodāns”. Biedrības valdes locekle un projekta koordinatore Liāna Merņaka uzsvēra, ka foruma organizēšanas mērķis ir veicināt jauniešu līdzdalību Latgales novada un valsts nozīmes lēmumu pieņemšanā, veidot pozitīvu attieksmi pret iesaistīšanos savas kopienas dzīves uzlabošanā.


Forumā piedalījās 11 Latgales pašvaldības. Aglonas novadu forumā pārstāvēja Jaunatnes lietu speciāliste M.Ušacka un Šķeltovas pagasta brīvrātīgā jauniete Līga Naidenoka.

Foruma 1.daļā ar brīvprātīgā darba labajiem piemēriem pieredzē dalījās Rēzeknes novada Jaunatnes lietu speciālists Jānis Šaudiņš, Rēzeknes pilsētas Jaunatnes lietu speciāliste E.Ivanova, Kārsavas novada Jaunatnes lietu speciāliste S.Dzērkale, Daugavpils novada projekta’’ Brīvprātīgs un atzīts’’ koordinatore Milāna Loča, par mājaslapu Brivpratigie .lv stāstīja Ints Teterovskis.

Foruma 2.daļā Latgales Plānošanas reģions no katras pašvaldības apbalvoja 2 aktīvākos jauniešus. No Aglonas novada apbalvošanai tika izvirzīta Evita Beāte Valaine un Līga Naidenoka. Evitu Beāti Valaini izvirzīja Aglonas Kultūras centra vadītāja. Evita Aglonas Kultūras centrā kā brīvprātīgais darbojas kopš 2015. gada, ir no tiem jauniešiem, kas nekad neatsaka palīdzību. Ir aktīva, radoša un atvērta trakām idejām. Iesaistās pasākumu organizēšanā, scenāriju veidošanā, vada pasākumus, iejūtoties visdažādākajos tēlos, sākot ar rūķīti un beidzot ar mazo raganiņu, kā arī palīdz veidot pasākumu noformējumu. Jau vairākus gadus palīdz veidot jauniešu koncertuzvedumus, labdarības pasākumus, dzied Aglonas KC jauniešu popgrupā, kuplinot pasākumus ar skaistām dziesmām. Visu dara ar lielu atbildības sajūtu.

Līgu Naidenoku apbalvošanai izvirzīja Šķeltovas pagasta pārvalde. Līga brīvprātīgo darbu veic Aglonas novada Šķeltovas pagastā. Aktīvi piedalās sabiedriskajā un kultūras dzīvē, ļoti strādīga un atsaucīga jauniete. Brīvprātīgi apskaņo kultūras pasākumus, palīdz to vadīšanā, izpalīdz veciem vientuļiem cilvēkiem. Šķeltovas TN deju kolektīva “Draiskuļi” vieskoncertu izbraukumos dodas līdzi, lai palīdzētu saorganizēt mazos dejotājus.

  

Informāciju iesniedza: Māra Ušacka, Jaunatnes lietu speciāliste

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv