Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Latgales fotogrāfu biedrība aicina piedalīties fotokonkursā “Latgalietis 21. gadsimtā”

Latgales fotogrāfu biedrība aicina ikvienu fotomeistaru un interesentu piedalīties fotokonkursā “Latgalietis 21. gadsimtā”. Fotokonkursa ideju atbalsta Latgales plānošanas reģiona Attīstības padome un Preiļu novada dome.


Konkurss noritēs Latvijas valsts un Latgales kongresa simtgades pasākumu ietvaros, un viens no tā mērķiem –nākamajā gadā izveidot krāšņu foto izstādi un izdot fotoalbumu ar Latgales reģiona visu novadu cilvēku portretiem.

No 40 labākajiem darbiem tiks veidota izstāde, kuras laikā tiks sumināti visi konkursa dalībnieki un apbalvoti labāko darbu autori.Savukārt gala rezultātā 230 fotogrāfijas tiks apkopotas fotoalbumā “Latgalietis 21. gadsimtā”.

Lai būtu iespējas izvēlēties pašus kvalitatīvākos un saturiskākos darbus, no katras Latgales pašvaldības fotogrāfiem tiek gaidīti vismaz 10 – 20 Latgales cilvēku portreti. Savu artavu topošās grāmatas izveidē aicinām ielikt arī pārējo Latvijas novadu foto meistarus, jo Igors Pličs pastāstīja, ka viņš ir pārliecināts, ka arī ārpus Latgales dzīvojošiem foto meistariem arhīvos ir daudz atbilstošu fotogrāfiju, kuras būs vērtīgs izstādes un fotoalbuma satura papildinājums.

Konkursa organizētāji gaida 21. gadsimta Latgales cilvēku portretus – fotogrāfijas, kuras uzņemtas no 2001. gada līdz šai dienai. Ar savu redzējumu katrs dalībnieks var nofiksēt kolorītākos portretus gan pilsētas, gan lauku ļaužu ikdienā – gan darbā, gan atpūtā.

Konkursa ideja radās Latgales fotogrāfu biedrības vadītājam Igoram Pličam. Latgalē plaši pazīstamais fotomākslinieks ir izvirzījis mērķi aktivizēt fotogrāfus, parādīt kolēģu meistarību un iemūžināt Latvijas fotogrāfu labākos darbus unikālā fundamentālā izdevumā.

Igors Pličs aicina neaizmirst fotogrāfu misiju – kalpot cilvēkiem un iemūžināt mūsdienu laika lieciniekus, atklāt Latgales reģiona katra novada savdabību un bagātināt mūsu kopējo kultūrvēsturi. Fotomākslinieks aicina neatlikt darbu iesūtīšanu līdz termiņa beigām – 1. decembrim, kā tas norādīts nolikumā, bet sākt darboties jau šodien.

Ar fotokonkursa nolikumu varat iepazīties šeit: fotokonkursa nolikums_1.lppfotokonkursa nolikums_2.lpp.  vai Preiļu novada domes mājas lapā www.preili.lv .

Avots: Preiļu novada dome

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv