Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

Latgales plānošanas reģions aicina uz Latgales dienu Rīgā

Latgales plānošanas reģions, kā jau izveidojusies ikgadēja tradīcija, plāno rīkot Latgales dienu Rīgā un slēgt līgumu ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu par pasākuma īstenošanu  Rīgas svētku 2019 laikā 2019. gada 17. augustā no plkst. 10.00 līdz plkst. 19.00 Neatkarības (Jēkaba) laukumā. Dalībai svētkos plānots aicināt Latgales amatniekus un māksliniekus, pašvaldību un tūrisma informācijas centru pārstāvjus, kā arī pašdarbības kolektīvus.

Arī iepriekšējos gados Latgales plānošanas reģions Rīgas svētkos piedalījās ar pasākumiem “Latgales diena Rīgā”. Šos pasākumus atzinīgi novērtēja Rīgas dome, kā arī daudzie tūkstoši pasākuma apmeklētāji un galvaspilsētas svētku viesi.

 Pasākums “Latgales diena Rīgā” arī šogad iecerēts kā Latgales Tematisko ciemu programma ar ceļojošo tirgu, amatniekiem, mūziku un dejām, izceļot Latgales reģiona kultūrvēsturiskās vērtības un atšķirīgo pārējo reģionu piedāvājumā. Rīgas svētku apmeklētājiem tiks izplatīta informācija par Latgales reģionu un novadiem, par Latgales pašvaldību kultūras pasākumiem, kā arī tūrisma objektu popularizēšana.

Uzskatām, ka šis pasākums ir lieliska iespēja plašai auditorijai reklamēt sava novada tūrisma objektus, amatniekus, mājražotājus un prezentēt pašvaldību kultūras kolektīvus un pasākumus.  Aicinām Latgales plānošanas reģiona pašvaldības izskatīt iespēju atbalstīt šo pasākumu un:

-          aicināt pašvaldības Tūrisma informācijas centru (vai to apvienību) darbiniekus, kā arī pašdarbības kolektīvus dalībai Latgales diena Rīgā  Rīgas svētku 2019  laikā 2019.gada 17.augustā no plkst. 10.00 līdz plkst. 19.00.

-          uzrunāt pašvaldības mājražotājus, amatniekus, kas ar savu produkciju, tēlu un darbību veicinātu Latgales reģiona atpazīstamību Latvijas, pasaules mērogā.

Kontaktiem un koordinācijai – kā arī ierosinājumiem pasākuma ideju papildināšanai:

Biedrība Latgales tematiskie ciemi – Zane Praņevska, tālr. 26595334, e – pasta adrese – zanepra@inbox.lv

Avots: Latgales plānošanas reģions

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T. 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv