Aglonas pagasta pārvalde Rotating Header Image

LATGALES TRADICIONĀLĀS KULTŪRAS UN AMATU SVĒTKI JASMUIŽĀ

12. un 13. augustā Raiņa muzejā “Jasmuiža” (Aizkalne, Preiļu novads) norisināsies LATGALES TRADICIONĀLĀS KULTŪRAS UN AMATU SVĒTKI.12. augustā aicinām piedalīties īsta Latgales keramikas malkas cepļa kurināšanas pasākumā.
No rīta keramiķi no TLMS “Rēzeknes apriņķa podnieki” rekonstruētajā Andreja Paulāna darbnīcā glazēs un ievietos ceplī savus apdedzināšanai sagatavotos māla traukus. Ap pusdienlaiku meistari cepli iekurinās un trauku apdedzināšana turpināsies līdz pat plkst. 02.00 naktī.
13. augustā plkst. 11.00 ceplis tiks atvērts, un ikviens interesents varēs vērot vēl karsto māla trauku izņemšanu, noskatīt un iegādāties kādu iepatikušos priekšmetu.
Pasākumu vadīs keramiķis Andris Ušpelis, uzstāsies folkloras kopa “Turki”.
Pēc cepļa atvēršanas ap plkst. 12.00 notiks mājas siera sējēju konkurss. Par gardāko sieru varēs balsot visi pasākuma dalībnieki.
No plkst. 12.00 Jasmuižā darbosies amatnieki (klūgu pinēji, kalējs, skalu grozu pinēji, kokamatnieki, linu auklu un petērņu pinējs). Apmeklētājiem būs iespēja ne tikai vērot, bet arī pašiem izgatavot savu suvenīru. Darbosies amatnieku un mājražotāju tirdziņš.
No plkst. 12.00 līdz 16.00 būs pieejama mobilā pirts “Gariņš”, kur ikviens interesents varēs baudīt relaksējošu pirts garu Jašas upes krastā.
Plkst. 13.30 Jasmuižas brīvdabas estrādē notiks Aizkalnes teātra kopas “Gaisma” komēdija “Untažmolys burvesteibys” (autore un režisore Rasma Zariņa).
Uzvedumā piedalās folkloras kopas “Turki”, “Naktineica”, “Sovvaļnīki”, Aizkalnes sieviešu vokālais ansamblis, dziesminieki Vinsents un Rihards Kūkoji, Stabulnieku KN vidējās paaudzes deju kolektīvs, Riebiņu KC deju kolektīvs “Strūga”.
Izrāde “Untažmolys burvesteibys” stāsta par to, kā ciemā ierodas vārdotāja mazdēls Odums un ļaudis domā, ka arī viņš prot ārstēt un pieburt. Cilvēki nāk pie burvja ar savām vajadzībām. Rodas dažādi pārpratumi un jautras situācijas.
Pēc izrādes notiks konkursa “Gardākais mājas siers” uzvarētāju un dalībnieku apbalvošana.
Pasākuma laikā darbosies SIA “Sātys” brīvdabas kafejnīca.
Ieeja: EUR 2,00, bērniem līdz 12 gadiem ieeja bez maksas.
Pasākumu atbalsta VKKF Latgales kultūras programma 2016
Aicinām amatniekus, mājražotājus un mājas siera sējējas piedalīties pasākumā! Pieteikties lūdzam līdz 11. augustam.
Tuvāka informācija pa tālr. 29487589; e-pasts: jasmuiza@memorialiemuzeji.lv, kā arī http://www.memorialiemuzeji.lv

 Avots:  Raiņa muzejs “Jasmuiža”

Sagatavoja un ievietoja
Tatjana Komare,
Aglonas novada domes
sabiedrisko attiecību speciāliste
T./fax.: 65324570
e-pasts: tatjana.komare@aglona.lv